Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec Maszyny

Testuj Vaderstad - Spirit ST400S

Producent: Vaderstad

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Pojemność zbiornika : 3740 l

Szerokość robocza : 4 m

Liczba redlic wysiewających : 32/24

Rozmiar kół (koła transportowe) : 400/55x15,5

Wymagania hydrauliczne : 4 DA + FR

Szerokość międzyrzędzi : 167/125


Precyzyjne redlice nasienne

W celu zapewnienia odpowiedniego podłoża pod siew, duże koła wału skonsolidują glebę przed umieszczeniem nasion w glebie.

Każda redlica nasienna posiada szerokie koło dociskowe, które pozwala reagować na wszelkie nierówności na polu, zapewniając tym samym stałą głębokość roboczą.


Imponująca dokładność umieszczania nasion w glebie

Aby uzyskać dokładne rozmieszczenie nasion na glebach lżejszych lub podczas płytkiego siewu, Spirit wyposażono w dwutalerzowe redlice nasienne.

Talerze o dużej średnicy zapewniają płynną jazdę, a mocna szwedzka stal V-55 zapewnia wyjątkowo długą żywotność.

Aby dostosować się do zmieniających się warunków glebowych, nacisk na redlice może być zmieniany z kabiny ciągnika podczas pracy.


TriForce

TriForce to unikatowe mocowanie redlic nasiennych do ramy za pomocą trzech elementów gumowych. W porównaniu z konwencjonalnymi zawieszeniami gumowymi składającymi się czterech elementów, TriForce kopiuje powierzchnię pola znacznie precyzyjniej.

Rozwiązanie to umożliwia dokładne umieszczenie nasion w glebie, nawet w śladach ciągnika.


Talerze siewne w systemie OffSet

Dla zapewnienia agresywnego kąta pracy oraz maksymalnej siły zagłębiania się w glebę, talerze redlicy nasiennej zostały zamontowane w systemie OffSet. Spirit wysiewa na zadanej głębokości roboczej niezależnie od rodzaju gleby czy warunków na polu.

Odpowiedni kształt talerzy i agresywny kąt pracy pozwala zmaksymalizować precyzję siewu. W rozwiązaniach gdzie talerze nie są montowane w systemie OffSet, często gleba dostaje się pomiędzy nie zakłócając optymalne rozmieszczenie nasion.


Stożkowy kształt talerzy

Talerze relicy nasiennej mają stożkowy kształt, dlatego tworzą wąską szczelinę nasienną, minimalnie wzruszając glebę.

Wpływa to na niższe zapotrzebowanie na moc i poprawia efekty pracy na polach gdzie zalegają resztki pożniwne. Talerze redlicy nasiennej są ustawione w systemie OffSet, czyli z lekkim przesunięciem względem siebie.


Umiejscowienie wylotu nasion

Nasiona wypadają z przewodu nasiennego przed środkiem talerzy w miejscu gdzie ich prędkość obrotowa nie zakłóca ich umiejscowienia w glebie.

Obrót talerzy pomaga umieścić nasiona na dnie szczeliny nasiennej, co umożliwia natychmiastowy dostęp do wilgoci. System ten nie wymaga stosowania dodatkowych elementów zatrzymujących nasiona w bruździe, co przekłada się na redukcję kosztów części.


Efektywne narzędzia przednie

Aby skutecznie przygotować podłoże pod siew, Spirit jest wyposażony w solidne narzędzia uprawowe. Indywidualnie zamontowane talerze uprawowe zapewniają doskonałą precyzję i przepływ uprawionej gleby.

Stożkowy kształt talerzy wpływa na stworzenie odpowiedniej struktury gleby, a tym samym dobrego kontaktu z nią nasion. Przednie narzędzia można regulować z kabiny ciągnika w pracy. Ponieważ narzędzia przednie są montowane do ramy w układzie równoległoboku, zapewniony zostaje jednakowy kąt pracy niezależnie od głębokości roboczej.


X-disc – Wykorzystac pełen potencjał

Agregat Spirit R 300S wyposażono w system sterowania Väderstad E-Control, w którym wykorzystuje się tablet iPad.

Uzyskanie pełnej kontroli nad siewem wymaga, aby maszyna podążała prosto za ciągnikiem. Jest to szczególnie istotne w pagórkowatym terenie.

Ustawienie talerzy w układzie X-Shape redukuje siły boczne działające na maszynę i utrzymuje ją w lini pracy ciągnika.

X-Shape to jeden z podstawowych komponentów nowoczesnego rolnictwa i kluczowy czynnik dla osiągnięcia pełnego potencjału systemu GPS lub RTK.

Lokalizacja

Zapytaj o produkt