Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec Maszyny

8400R – 400KM (432 KM maks)

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Moc :  450 KM

Liczba cylindrów : 6-cyl.

Pojemność skokowa : 9,0 l

Katalog produktu : zobacz

Specyfikacja produktu : zobacz


Układ telematyki JDLink™ w ciągnikach

Dane dotyczące osiągów ciągnika można wyświetlić na stronie internetowej JDLink oraz w aplikacji na urządzenia przenośne, co pozwala uzyskać wgląd w bieżące działanie i poznać wydajność maszyny. Wydajność ciągnika można zmierzyć i wyświetlać dla indywidualnej maszyny lub dla grupy maszyn w okresie czasu. Historię można również przeglądać w formie graficznej, aby zaobserwować trendy. Główne wskaźniki wydajności dla ciągnika to obroty silnika, obciążenie silnika, szybkość zużycia paliwa i prędkości jazdy (prędkość kół). Dzięki dostępowi dla osób trzecich, takich jak dealer John Deere, łatwo można uzyskać porady ekspertów dotyczące zwiększenia wydajności pracy przy niższych kosztach. To może pomóc hodowcy uzyskać większe korzyści z inwestycji w maszyny John Deere oraz w technologie wykorzystane w maszynie podstawowej lub w dodatkowych funkcjach. JDLink oferuje program gwarancji zużycia paliwa. ZARZĄDZANIE CZASEM WYKORZYSTANIA I WYDAJNOŚCIĄ: Analiza czasu pracy, bezczynności i transportu w celu poznania efektywności maszyn i sposobu użytkowania ich przez operatorów. Określenie możliwości wykonania większej ilości pracy dzięki zmniejszeniu czasu bezczynności lub transportu. Zmaksymalizowanie wykorzystania maszyny na polu dzięki określeniu możliwości ograniczenia czasu bezczynności. Planowanie prac na polu w celu zmniejszenia strat czasu sadzenia wynikających z transportu. Określenie sposobów zmniejszenia zużycia paliwa przy użyciu takich funkcji, jak tryb AUTO układu IVT™ lub funkcji Efficiency Manager™. Zarządzanie kluczowymi operacjami i pomiarami JDLink dotyczącymi maszyny na potrzeby jakości pracy i wydajności. Aby dodać kontekst do dyskusji i informacji, hodowca musi wiedzieć, kiedy i jakie operacje wykonywał ciągnik. Informacje te umożliwiają merytoryczne omówienie z dealerem lub operatorem sposobu lepszego wykonania prac w kolejnym dniu, tygodniu lub sezonie. Porównanie danych „przed” i „po” oraz wyników w polu może być skutecznym przykładem do przedstawienia korzyści płynących z optymalizacji użycia maszyny.


Fotel operatora ActiveSeat™ z zawieszeniem pneumatycznym

W konstrukcji fotela operatora ActiveSeat firma John Deere połączyła rozwiązania oparte na układach elektrohydraulicznych z zawieszeniem pneumatycznym, zapewniając w ten sposób operatorowi znacznie wyższy komfort jazdy w porównaniu do standardowych foteli z zawieszeniem pneumatycznym. Ruchy operatora są stale monitorowane, by zmniejszyć ruchy pionowe. Podczas zastosowań typowych dla ciągnika amortyzacja fotela ActiveSeat może odizolować operatora od nawet 90 procent skoków w osi pionowej. Elementem tego układu jest siłownik hydrauliczny połączony z zespołem zaworu sterującego. Zawory elektrohydrauliczne, znajdujące się w zespole zaworu sterującego, automatycznie reagują na sygnały dopływające z dwóch czujników: czujnika położenia i przyspieszeniomierza. Sygnały z tych dwóch czujników stanowią podstawę regulacji przepływu oleju z ciągnika do siłownika hydraulicznego, a tym samym minimalizują ruchy w osi pionowej przenoszone na ciało operatora. Fotel ActiveSeat firmy John Deere jest wyposażony w wiele funkcji wspólnych z fotelem ComfortCommand™ oraz dodatkowo w przełącznik sztywności zawieszenia. Przełącznik sztywności zawieszenia, znajdujący się na lewym podłokietniku, przejął funkcję dźwigni układu wytłumiania obciążeń udarowych zawieszenia fotela, która znajdowała się po prawej stronie fotela ComfortCommand.


Menedżer ustawień

Umożliwia operatorowi zapisywanie i przywracanie ustawień ciągnika i elementów sterujących. Zapisywanie i ładowanie są możliwe dla wszystkich lub wybranych ustawień. Można zapisywać następujące ustawienia: Przypisania elementów sterujących (joystick elektroniczny, elementy sterujące CommandARM™) Ustawienia zaworu selektywnego sterowania (SCV) Ustawienia podnośnika (przód i tył) Ustawienia WOM (przód i tył) Ustawienia przekładni Ustawienia silnika Ustawienia oświetlenia


Przekładnia AutoPowr™/IVT™

Od momentu premiery w roku 2001 przekładnia bezstopniowa (IVT) John Deere, zwana również AutoPowr, stanowi wzorzec w branży w zakresie precyzyjnego i intuicyjnego sterowania zmianą biegów w ciągnikach. Przekładnia bezstopniowa (AutoPowr/IVT) John Deere łączy moc mechaniczną i hydrostatyczną, co zapewnia bezstopniowe i ciągłe przenoszenie mocy pomiędzy dostępnymi biegami. Pojedyncza dźwignia zmiany biegów służy do intuicyjnego i dokładnego sterowania prędkością jazdy na poziomie od 50 m/h (164 ft/h) w przypadku zastosowań wymagających pełzania aż do 42 km/h (26 mph). Dostępna jest również opcjonalna konfiguracja umożliwiająca jazdę z prędkością 50-km/h. Minimalna prędkość silnika (obr./min) przy maksymalnej prędkości transportowej: Elektroniczny układ zarządzania przekładnią AutoPowr/IVT działa podobnie jak ręczne funkcje zmiany biegu na wyższy i zmniejszania obrotów silnika w innych przekładniach. Jednak dzięki temu, że elektroniczny układ zarządzania pozostaje w ciągłej łączności z silnikiem i przekładnią, dokonując odpowiednich regulacji na podstawie sygnałów wejściowych z ciągnika, przekładnia reaguje na zmiany warunków roboczych szybko i precyzyjnie. Umożliwia to uzyskanie maksymalnej sprawności i wydajności ciągnika. Ponieważ układ przeprowadza powyższe regulacje automatycznie, obsługa przekładni nie zależy w tak znacznej mierze od doświadczenia operatora, który w innym wypadku musiałby ręcznie regulować pracę przekładni. Nawet najbardziej doświadczony operator zauważy wzrost wydajności ciągnika oraz spadek zużycia paliwa w większości zastosowań.


Wyświetlacz CommandCenter™ 4. generacji

Wyświetlacze CommandCenter 4100 i 4600, znane również jako wyświetlacze CommandCenter 4. generacji stanowią główny interfejs użytkownika ciągników 6R, 7R, 8R/8RT i 9R/9RT/9RX, wysokowydajnych aplikatorów nawozu F4365 i opryskiwaczy samojezdnych serii 4. CommandCenter 4. generacji oferuje wspaniały interfejs zorientowany na użytkownika. Dzięki prostemu, konfigurowalnemu interfejsowi należy spodziewać się wzrostu wydajności maszyny oraz pewności operatora. Poprawiona konstrukcja CommandCenter 4. generacji powala również stworzyć optymalne środowisko pracy i uzyskać maksymalny czas bezawaryjnej pracy. Oto wybrane łatwe do użycia funkcje i zalety wyświetlacza CommandCenter 4. generacji: Łatwa zmiana pól i linii prowadzenia Widoki definiowane przez użytkownika Funkcja pomocy na ekranie Inteligentne ostrzeżenia Pomoc kontekstowa OPCJE WYŚWIETLACZA Oferowane są następujące konfiguracje Command Center 4. generacji: Wyświetlacz 4100 CommandCenter 18 cm (7") Wyświetlacz 4600 CommandCenter 26 cm (10") Dla osób preferujących duże ekrany kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 26 cm (10 cali) jest doskonałym wyborem. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 26 cm (10 cali) można cały czas wyświetlać pasek tytułu oraz wszystkie klawisze skrótów. Operatorzy mogą monitorować więcej elementów na raz na wyświetlaczu dotykowym 26 cm (10 cali).


Niezależne zawieszenie wykorzystuje wiodące na rynku rozwiązania techniczne

Zawieszenie niezależne (Independent-Link Suspension, ILS™) firmy John Deere jest oparte na wiodącej w branży technologii zapewniającej użytkownikowi końcowemu niezrównane zyski w zakresie wydajności. Jego innowacyjna konstrukcja łączy sprawdzony wzór zawieszenia z podzespołami mechanicznego napędu przedniej osi (MFWD), który korzysta z najnowocześniejszej technologii opracowanej specjalnie do zastosowań ciężkiego sprzętu. Układ niezależnego zawieszenia przekazuje więcej mocy do podłoża, ponieważ przednie koła dociskają grunt. Przekłada się to na lepsze właściwości jezdne na drodze i podczas prac polowych, zwiększa elastyczność dociążania i zdecydowanie zmniejsza skłonność do falowania pionowego. Układ mechaniczny dzieli się na mechaniczny układ napędowy i mechaniczny układ zawieszenia. Mechaniczny układ napędowy obejmuje: Przełącznik trójpozycyjny na sprzęgle MFWD. Sprzęgło MFWD składa się z sześciu tarcz sprzęgła i rozdzielających, które mogą przenosić nawet 40 procent mocy ciągnika na oś przednią ILS. Przedni mechanizm różnicowy przenosi moc z silnika na poszczególne prawe i lewe wały napędowe za pośrednictwem pierścienia i koła zębatego. Hydrauliczna blokada przedniego mechanizmu różnicowego obejmująca osiem tarcz sprzęgła i osiem tarcz rozdzielających jest funkcjonalnie sprzężona z blokadą przedniego mechanizmu różnicowego, aby wspomagać pracę ciągnika w trudnych warunkach lub przy dużej wilgotności, dzięki przenoszeniu większej mocy na wszystkie koła. Prawy i lewy teleskopowy wał napędowy o stałej prędkości zapewnia płynne przenoszenie mocy do piast zewnętrznych. W modelach 8245R, 8270R, 8295R i 8320R prędkość półosi ILS wynosi 06:01, a w modelach 8345R, 8370R, i 8400R stosunek półosi ILS wynosi 08:01. Wykorzystując stosunek 8:1 w ciągnikach o wyższych mocach, moc przekazywana jest do kół przy jednoczesnym minimalizowaniu momentu skręcającego oddziaływującego na przegub Cardana.


Układ kierowniczy ActiveCommand (ACS™)

Wdrażając układ ACS, firma John Deere zaoferowała użytkownikom najbardziej trwały i kompleksowy układ kierowniczy w całej branży. Podczas jazdy po drogach i polach układ ACS minimalizuje wysiłek niezbędny do kierowania ciągnikiem, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zmęczenie pracą i wyższy poziom komfortu, a tym samym na dokładniejsze kierowanie ciągnikiem. Oto cztery najważniejsze rozwiązania zastosowane w układzie ACS: Dynamiczna stabilizacja toru jazdy Układ żyroskopowy wykrywa zbaczanie z kursu i może automatycznie wprowadzać drobne korekty, zapewniając tym samym nieporównywalną precyzję utrzymywania zadanego kierunku jazdy. Jadąc po wyboistej drodze, można się przekonać, jak bardzo układ ACS ułatwia utrzymywanie kierunku jazdy na wprost, nawet w trudnych warunkach terenowych. Układ ACS zapewnia najwyższy poziom komfortu i precyzji kierowania. Kolejnym zadaniem układu ACS jest zapobieganie nadsterowności, gdy po dostrzeżeniu przeszkody operator wykonuje gwałtowny skręt w celu jej ominięcia. Zmienne przełożenie układu kierowniczego Około 3,5 obrotu od oporu do oporu przy załączonych biegach do jazdy po polu, aby szybko manewrować na uwrociach. Około 5 obrotów od oporu do oporu przy załączonych biegach do jazdy po drogach, aby precyzyjnie kierować ciągnikiem. Eliminacja odchylenia i znoszenia kierownicy Elektroniczny układ sterujący ACS eliminuje zjawiska takie, jak odchylenie i znoszenie kierownicy. Zmienny opór układu kierowniczego: Opór kierownicy jest automatycznie dostosowywany do prędkości jazdy. Podczas jazdy z niewielkimi prędkościami kierowanie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku, co znacznie ułatwia manewrowanie na uwrociach, natomiast podczas jazdy z większymi prędkościami kierownica stawia większy opór, co przekłada się na wyższy komfort jazdy i większą precyzję kierowania.


Przekładnia e23™

Niezawodna przekładnia e23 zapewnia płynną zmianę 23 biegów pod obciążeniem PowerShift™ i intuicyjne sterowanie dzięki funkcji Efficiency Manager™. Przekładnia e23 jest oferowana do wszystkich ciągników 7R, 8R i 8RT. Przekładnia e23 powstała dzięki ponad 50-letniej ewolucji rozwiązania technicznego John Deere PowerShift. Dzięki większej liczbie funkcji automatycznych, przekładnia e23 jest łatwa w obsłudze dla operatorów o dowolnym poziomie doświadczenia. Dla bardziej zaawansowanych operatorów pragnących dostosować przekładnię do danego zastosowania, przekładnia e23 oferuje tryb niestandardowy. Jako kolejna generacja rozwiązania technicznego PowerShift, przekładnia e23 zapewnia wytrzymałość na nagłe obciążenia przy wysokim momencie obrotowym, a jednocześnie błyskawicznie reaguje na zmiany, oferują szybkie i gładkie przełożenia. Przekładnia e23 z układem zarządzania wydajnością zapewnia większą oszczędność paliwa i ogólnie lepszą wydajność przy ograniczonym udziale operatora. Opcje e23 Przekładnia e23 40 km/h z układem zarządzania wydajnością Przekładnia e23 50 km/h z układem zarządzania wydajnością Równomierny rozstaw biegów oferujący optymalną wydajność Przekładnia e23 ma 23 biegów do przodu i 11 biegów wstecznych i wszystkie są równomiernie rozmieszczone. Biegu do przodu są oddalone od siebie o 15 procent różnicy prędkości pomiędzy każdym biegiem, natomiast biegi wsteczne są oddalone od siebie o około 30 procent różnicy prędkości, zapewniając operatorom płynną zmianę biegów. Równomierne rozmieszczenie zwiększa wydajność i pozwala na płynną, automatyczną zmianę biegów przy pomocy układu zarządzania wydajnością. Przekładnia e23 pozwala osiągnąć maksymalną prędkość jazdy do przodu na biegu F20. W rezultacie, biegi F21-F23 pozwalają utrzymać maksymalną prędkość jazdy przy zredukowanych obrotach silnika w celu zaoszczędzenia paliwa w przekładni 40 km/h.


Zestawy oświetlenia oferują oświetlenie 360 stopni

Układ oświetlenia kabiny zapewnia oświetlenie w zakresie 330 stopni, podczas gdy oświetlenie maski zapewnia pozostałe 30 stopni, w celu uzyskania w pełni programowanego oświetlenia o kącie zasięgu 360 stopni, które jest typowe dla stadionów. Nie występują żadne martwe strefy ani nie jest konieczna regulacja oświetlenia. Dostępne są ustawienia oświetlenia, aby dopasować je do różnych zastosowań, a także zapewnić maksymalną całodobową wydajność. Oprawki żarówek są duże, zapewniając w ten sposób optymalną łączną liczbę lumenów oraz dostępną ilość światła. W oszczędnych i standardowych pakietach oświetlenia zastosowano halogenowe żarówki 65W, natomiast w pakiecie oświetlenia wzbogaconego zastosowano diody świecące. W zestawie oświetlenia wysokiej klasy w ciągnikach wykorzystano wysokosprawne diody świecące (LED). Światła LED oferują 40 procent lepsze doświetlenie na szerokość i 10 procent więcej światła z tyłu. Pakiety oświetlenia LED pobierają o 45 procent mniej energii niż standardowe światła halogenowe i mają szacunkowo dłuższą żywotność niż światła ksenonowe, co prowadzi do niższych kosztów eksploatacji ciągnika.


Kabina Premium CommandView™ III

Opcja ta zawiera wszystkie elementy kabiny CommandView III Premium z fotelem ActiveSeat™, z wyjątkiem funkcji ActiveSeat, który zastępuje zawieszenie kabiny i fotela ComfortCommand. ADAPTACYJNE HYDROPNEUMATYCZNE ZAWIESZENIE KABINY W WERSJI PLUS (ADAPTIVE HCS PLUS) Adaptacyjne zawieszenie HCS Plus dostępne w ciągnikach John Deere serii 7R i 8R zapewnia niezrównany komfort jazdy, podnosi komfort jazdy w fotelu instruktora i zwiększa stabilność monitorów zamontowanych w kabinie. Zawieszenie John Deere Adaptive HCS Plus pozwala operatorowi utrzymywać większą wydajność i minimalizuje zmęczenie. Jest to system z funkcją automatycznego samopoziomowania, zawsze aktywny podczas jazdy z prędkością powyżej 0,5 km/h (0,3 mili/h). Dodatkową korzyścią w porównaniu z wyposażeniem standardowym kabiny jest nie tylko wytłumianie wstrząsów podczas jazdy, ale również lepsze odizolowanie od hałasu i drgań generowanych przez silnik, przekładnię i podzespoły podwozia. Zasada działania zawieszenia kabiny: Zawieszenie kabiny to układ o pojedynczym stopniu swobody, którego zadaniem jest tłumienie kołysania kabiny (tył kabiny porusza się w górę i w dół, a przód kabiny nie porusza się w górę i w dół, ale obraca wokół przednich mocowań) oraz ochrona operatora przed oddziaływaniem przeciążeń powodowanych przez przyspieszenia. W skład zawieszenia kabiny wchodzi półaktywny system sterowania, który wykorzystuje informacje przesyłane przez czujnik położenia amortyzacji niezależnego zawieszenia (ILS™), przepustnicę, sprzęgło, układ hamulcowy i przekładnię, a następnie automatycznie dostosowuje tłumienie i sztywność do warunków roboczych, parametrów pracy ciągnika i ustawień wprowadzonych przez operatora. Sterowanie ogranicznikiem: Zwiększa sztywność układu, gdy zawieszenie kabiny zbliża się do ogranicznika. Sterowanie kołysaniem: Zwiększa sztywność układu, aby zapobiec zbyt dużemu zakresowi ruchu kabiny w osi wzdłużnej ciągnika, gdy operator rozłącza sprzęgło lub uruchamia układ hamulcowy, zmienia prędkość jazdy, używając przekładni albo dźwigni lub pedału przyspieszenia. Regulacje zawieszenia kabiny: Operator ma do wyboru trzy dostępne ustawienia zawieszenia kabiny. W każdym trybie ustawień wykorzystywane są pasywne elementy zawieszenia kabiny (siłowniki zawieszenia kabiny, akumulatory i drążek Panharda), współpracujące z półaktywnym systemem sterowania zawieszeniem. Zawieszenie kabiny w żadnym wypadku nie powinno uderzać o ograniczniki. W razie potrzeby należy wybrać sztywniejszy tryb pracy zawieszenia kabiny, aby nie dopuścić do uderzania o ograniczniki.


 

Lokalizacja

Zapytaj o produkt