Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec Maszyny

Spirit R 300S

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Szerokość transportowa :  3,0 

Szerokość robocza : 3,0 

Wysokość transportowa : 2,65

Instrukcja obsługi : zobacz

Katalog części : zobacz


Najnowsza technologia

Spirit R 300S agregat uprawowo-siewny z pneumatycznym dozowaniem nasion o szerokości roboczej wynoszącej 3 m.

Agregat Spirit R 300S ma wszystkie zalety zwinnej maszyny, a jednocześnie zastosowano w nim najnowsze rozwiązania techniczne z większych modeli, dzięki którym zapewnia precyzję uprawy i siewu.

Wydajność, precyzja, prostota obsługi i niezawodność na polu gwarantują wiele korzyści.


Precyzyjny układ dozujący najnowszej generacji

W agregacie Spirit R zastosowano prosty w obsłudze układ dozujący Fenix III. Materiał siewny można dozować w szerokim zakresie dawek, już od 1kg na hektar do bardzo dużych wartości. Sprawność układu dozującego nigdy nie ograniczy wydajności tego agregatu.

Do istotnych cech Fenix III należy wałek dozujący wykonany z elastycznego materiału, który uszczelnia ten układ, a dzięki temu zmniejsza ilość wymaganego powietrza, co wpływa na oszczędność paliwa.

Precyzja dozowania nasion zapewnia wyrównane wschody na całym polu


Duży zbiornik nasienny

Zastosowaliśmy zbiornik z tworzywa sztucznego o pojemności 2800 litrów, w którym duży otwór zasypowy znajdujący się na niewielkiej wysokości.

Agregat wyposażono w podest umieszczony obok zbiornika, aby ułatwić dostęp podczas napełniania.

Zintegrowaną dmuchawę umieszczono na dużej wysokości, aby zmniejszyć ilość dostającego się do niej pyłu i zwiększyć tym samym dokładność siewu.


Aktywny nacisk na redlice

Agregaty Spirit R 300S wyposażono w układ aktywnie dostosowujący nacisk wywierany na redlice. Dzięki temu zagwarantowano imponującą precyzję siewu. W układzie hydraulicznym zastosowano czujniki, które natychmiast wykrywają, że maszyna znalazła się na wzniesieniu albo w zagłębieniu. Nacisk wywierany na redlice i sekcje boczne zawsze pozostaje zgodny z początkowo ustawioną wartością, niezależnie od kąta, pod którym są ustawione redlice względem poziomu maszyny. To rozwiązanie zapewnia równe wschody na całym polu.


Funkcja wyłączania połowy maszyny

Materiał siewny jest odmierzany z użyciem dwóch głowic dozujących, dzięki czemu operator może wyłączyć połowę siewnika z kabiny ciągnika.

Rolnicy systematycznie korzystający z tej funkcji bardzo sobie cenią to, że mogą zaoszczędzić nawet do 5 % materiału siewnego, jednocześnie unikając problemów wynikających z podwójnego obsiewania.


Automatyczne sterowanie agregatem na uwrociach zwiększa precyzję

Aby zapewnić optymalne wyniki pracy na uwrociach, w agregacie Spirit R zastosowano automatyczny układ sterujący, który w odpowiedniej kolejności unosi albo obniża narzędzia przednie i redlice nasienne.

Przy wjeździe operatora na pole układ sterujący zapewnia, że narzędzia przednie zagłębiają się w glebie przed redlicami nasiennymi.

Uzyskuje się dzięki temu równe stanowiska bez podwójnie obsianych fragmentów pola albo nadmiernie uprawionych uwroci. Automatyczny układ sterujący ponadto umożliwia obsianie uwroci na początku, bez szkody dla wyników tego siewu podczas obsiewania pozostałych części pola.


Wał międzykołowy

Wał międzykołowy konsoliduje glebę między kołami ciągnika, zapewniając roślinom takie same warunki rozwoju na całej powierzchni pola.

Ponieważ oś wału jest skrętna wał nie spycha gleby na boki lecz podąża za kierunkiem jazdy ciągnika.

Wał międzykołowy zmniejsza promień skrętu, skraca uwrocia i pozwala w pełni wykorzystać potencjał pola.


Najnowocześniejszy system sterowania

Agregat Spirit R 300S wyposażono w system sterowania Väderstad E-Control, w którym wykorzystuje się tablet iPad.

Ten system nie tylko umożliwia obsługę licznych funkcji oraz dokładne monitorowanie siewu, lecz również zapewnia możliwość dostosowania głębokości roboczej narzędzi przednich, redlic i sterowanej hydraulicznie brony posiewnej podczas pracy.

Do najważniejszych zalet tego systemu sterowania należą prostota obsługi, czytelna grafika, opłacalność i łatwość aktualizowania oprogramowania.

Lokalizacja

Zapytaj o produkt