Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec Maszyny

5090R – 90KM (92,9 KM maks)

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Moc : 90 KM

Liczba cylindrów : 4-cyl.

Pojemność skokowa : 4,5 l

Katalog produktu : zobacz

Specyfikacja produktu : zobacz


Wiodąca a branży zwrotność

Użytkownicy ciągników kompaktowych często pracują w trudnych warunkach, w tym w pobliżu stodoły, na polu lub obszarach hodowli zwierząt. Zwrotność jest kluczowa, gdy jest mało miejsca. Zastosowanie jednoczęściowej ramy środkowej i zakrzywionej ramy pozwoliło zmniejszyć rozstaw osi ciągników 5R o 50 mm w porównaniu z ciągnikami 5M Stage IIIB (IT4).


Amortyzacja kabiny zapewnia najwyższa wygodę

Operatorzy, którym zależy na najwyższej wygodzie podczas pracy i jazdy, mogą zamówić ciągnik serii 5R wyposażony w kabinę z mechaniczną amortyzacją. Mechaniczna amortyzacja kabiny zmniejszyć zmęczenie operatora i poprawia wygodę, zwłaszcza gdy pracuje się długie godziny na nierównych polach. Układ amortyzacji zapewnia stabilność monitorów w kabinie i pomagają utrzymać je w polu widzenia. Oferując płynniejszą i wygodniejszą jazdę, ta fabrycznie instalowana opcja również zmniejsza hałas i drgania wewnątrz kabiny pochodzące z silnika, przekładni, podwozia i narzędzi. Kabina spoczywa na dwóch gumowych izolatorach z przodu i dwóch całkowicie wbudowanych amortyzatorach z tyłu pochłaniających drgania przekazywane przez ramę.


Joysticki ładowacza ze zintegrowanym sterowanie przekładnią

Sterowanie prędkością ciągnika 5R podczas pracy ładowaczem nigdy nie było łatwiejsze. Gdy użytkownik wybierze przekładnię ręczną CommandQuad™, CommandQuad lub Command8™ zmiana biegów jest standardowym wyposażeniem każdego ciągnika 5R wyposażonego w środkowe gniazda hydrauliki. Joysticki są montowane przy fotelu operatora. Ponieważ wszystkie ciągniki 5R mają w standardzie fotel obrotowy, joystick porusza się razem z fotelem. Taka konstrukcja zapewnia operatorowi wygodę, gdyż sterowanie jest zawsze pod ręką. W ofercie są mechaniczne i elektrohydrauliczne joysticki ładowacza. Mechaniczny joystick ładowacza jest zamontowany u podstawy fotela. Jest w ofercie do układu hydraulicznego otwartego lub PFC. Ruchem belki i odchylaniem narzędzia steruje się linkami z joysticka ładowacza, które sterują środkowymi gniazdami hydrauliki. Gdy zainstalowano trzecie gniazdo hydrauliki do funkcji chwytaka, przyciskami elektronicznymi na joysticku steruje się otwieraniem i zamykaniem chwytaka. U góry joysticka ładowacza umieszczono przyciski do zwiększania i zmniejszania biegów. Po naciśnięciu przycisku zmiany biegu, przekładnia zmieni bieg o jeden. Jeśli operator naciśnie i przytrzyma przycisk biegi będą zmieniać się kolejno. Podczas pracy w trybie wielozakresowym (CD lub BCD), dwukrotne naciśnięcie przycisku powoduje przejście do kolejnego zakresu. Jest to prawie, jak posiadanie dodatkowej dźwigni zmiany biegów wbudowanej w joystick ładowacza. Mechaniczny joystick można łatwo zablokować prostym obrotem, gdy ładowacza się nie używa. Przełącznikiem na joysticku można także włączać/wyłączać amortyzację ładowacza.

Jednocześnie, operator jest zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi.


JOYSTICKI ŁADOWACZA ZE ZINTEGROWANĄ PRZEKŁADNIĄ NAWROTNĄ

Sterowanie kierunkiem jazdy ciągnika 5R podczas pracy ładowaczem nigdy nie było łatwiejsze. Niezależnie, czy użytkownik wybierze przekładnię ręczną CommandQuad, CommandQuad lub Command8 przekładnia nawrotna jest standardowym wyposażeniem każdego ciągnika 5R wyposażonego w środkowe gniazda hydrauliki. W ofercie są mechaniczne i elektrohydrauliczne joysticki ładowacza z funkcją przekładni nawrotnej. Z boku dźwigni joysticka znajduje się przycisk przekładni nawrotnej. Po naciśnięciu przycisku ciągnik zmieni kierunek jazdy. Funkcja przekładni nawrotnej w joysticku bardzo ułatwia obsługę ładowacza podczas długich dni pracy przy przenoszeniu beli siana, układaniu palet lub typowej pracy ładowaczem. Wygoda jest optymalna, lewa ręka może pozostać na kierownicy niezależnie od położenia.


Maksymalna oszczędność paliwa w silnikach Stage IIIB (iT4)

John Deere wykorzystuje w ciągnikach najbardziej wydajne i ekonomiczne rozwiązania, aby spełnić wymagania dotyczące emisji na każdym poziomie mocy. Ciągnik 5R oferuje najniższe w klasie zużycie paliwa nie wymagające uzupełniania paliwa przy 75-procentowym obciążeniu przy 8-godzinnymi dniu pracy. Tę zaletę można jeszcze uwydatnić stosując tryb AUTO przy pracy ze stacjonarnym WOM i dzięki rozwiązaniu z obejściem chłodzenia oleju.


Filtr cząstek stałych (DPF)

Filtr DPF ma porowate ścianki porcelanowe, które wychwytują i wiążą wszelkie pozostałości cząstek stałych. Zależnie od obciążenia ciągnika, a także od temperatury otoczenia, wilgotności i prędkości obrotowej silnika, w filtrze DPF gromadzą się cząstki stałe. Tak zanieczyszczony filtr należy oczyścić. Czyszczenie filtra to automatyczny proces uzależniony od jednego z trzech czynników: Wymaganego szacunkowego terminu koniecznego oczyszczania filtra; Czujników ciśnienia katalizatora DOC/filtra DPF; Ilości osadu cząstek stałych określonej szacunkowo na podstawie warunków obciążenia. Gdy zachodzi jeden z trzech warunków, następuje czyszczenie filtra.


Silnik z turbodoładowaniem 

W silniku PowerTech™ PWX 4.5l zastosowano turbosprężarkę — o stałej geometrii z zaworem upustowym. Świeże powietrze przepływa najpierw przez niskociśnieniową turbosprężarkę o stałej geometrii, która podnosi jego ciśnienie. Teraz sprężone powietrze jest kierowane do chłodnicy powietrza doładowującego, a później do kolektora dolotowego.


Układ recyrkulacji spalin (EGR)

Układ EGR obniża temperaturę w cylindrach silnika, gdzie powstają szkodliwe tlenki, zastępując nadmiar tlenu odpowiednią ilością schłodzonych spalin. Spaliny zawierają więcej dwutlenku węgla niż tlenu. Zawór EGR, w połączeniu ze zwężką Venturiego i elektronicznym modułem sterującym pracą silnika (ECU), umożliwia dawkowanie precyzyjnie określonej ilości spalin do kolektora dolotowego w celu wymieszania ich ze świeżym powietrzem.


Lokalizacja

Zapytaj o produkt