Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec MaszynyGwarancja najniższej ceny na oryginalne części zamienne

5100R – 100KM (108,7 KM maks)

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Moc : 100 KM

Liczba cylindrów : 4-cyl.

Pojemność skokowa : 4,5 l

Katalog produktu : zobacz

Specyfikacja produktu : zobacz


Amortyzacja kabiny zapewnia najwyższą wygodę

Operatorzy, którym zależy na najwyższej wygodzie podczas pracy i jazdy, mogą zamówić ciągnik serii 5R wyposażony w kabinę z mechaniczną amortyzacją. Mechaniczna amortyzacja kabiny zmniejszyć zmęczenie operatora i poprawia wygodę, zwłaszcza gdy pracuje się długie godziny na nierównych polach. Układ amortyzacji zapewnia stabilność monitorów w kabinie i pomagają utrzymać je w polu widzenia. Oferując płynniejszą i wygodniejszą jazdę, ta fabrycznie instalowana opcja również zmniejsza hałas i drgania wewnątrz kabiny pochodzące z silnika, przekładni, podwozia i narzędzi. Kabina spoczywa na dwóch gumowych izolatorach z przodu i dwóch całkowicie wbudowanych amortyzatorach z tyłu pochłaniających drgania przekazywane przez ramę.


Maksymalna oszczędność paliwa w silnikach Stage IIIB (iT4).

John Deere wykorzystuje w ciągnikach najbardziej wydajne i ekonomiczne rozwiązania, aby spełnić wymagania dotyczące emisji na każdym poziomie mocy. Ciągnik 5R oferuje najniższe w klasie zużycie paliwa nie wymagające uzupełniania paliwa przy 75-procentowym obciążeniu przy 8-godzinnymi dniu pracy. Tę zaletę można jeszcze uwydatnić stosując tryb AUTO przy pracy ze stacjonarnym WOM i dzięki rozwiązaniu z obejściem chłodzenia oleju. Silnik napędzający 5R ma certyfikat Stage IIIB. Powyższe osiągnięto poprzez połączenie utleniającego reaktora katalitycznego (DOC) i filtr cząstek stałych (DPF).


Utleniający się reaktor katalityczny (DOC)

Firma John Deere zdecydowała się zastosować DOC do zmniejszenie emisji tlenku węgla, węglowodoru i substancji stałych. Silnik jest zaprogramowany, aby agresywnie reagować na zmiany zapotrzebowania na energię, co może chwilowo zwiększyć emisję cząstek stałych. Ponieważ to nie silnik a DOC ma za zadanie usuwać cząstki stałe, silnik może wykonywać zadania, do których go zaprojektowano, czyli generować wysoką moc, moment obrotowy i reagować na zmiany obciążenia.


Filtr cząstek stałych (DPF)

Filtr DPF ma porowate ścianki porcelanowe, które wychwytują i wiążą wszelkie pozostałości cząstek stałych. Zależnie od obciążenia ciągnika, a także od temperatury otoczenia, wilgotności i prędkości obrotowej silnika, w filtrze DPF gromadzą się cząstki stałe. Tak zanieczyszczony filtr należy oczyścić. Czyszczenie filtra to automatyczny proces uzależniony od jednego z trzech czynników: Wymaganego szacunkowego terminu koniecznego oczyszczania filtra; Czujników ciśnienia katalizatora DOC/filtra DPF; Ilości osadu cząstek stałych określonej szacunkowo na podstawie warunków obciążenia. Gdy zachodzi jeden z trzech warunków, następuje czyszczenie filtra.


Aktywne czyszczenie filtra

W przypadku braku warunków do oczyszczenia filtra metodą pasywną (temperatura, obciążenie lub prędkość), cząstki stałe są usuwane w procesie czyszczenia aktywnego. Aby zapewnić wymagane warunki, system kontroli temperatury spalin (ETM) steruje rozpoczęciem i czasem trwania aktywnego czyszczenia filtra. Ikona na konsoli deski rozdzielczej informuje o uruchomieniu ETM i aktywnego czyszczenia filtra. ETM może regulować szereg parametrów silnika i/lub wtryskiwać przez krótki czas małą ilość paliwa do strumienia spalin. Paliwo przekształca się w opary, które wchodzą w reakcję chemiczną z katalizatorami w katalizatorze utleniającym, aby wytworzyć ciepło potrzebne do utlenienia cząstek stałych. Należy zauważyć, że nigdy nie dochodzi do zapalenia paliwa w katalizatorze utleniającym/filtrze cząstek stałych i że wewnątrz tych elementów nie pojawia się płomień. Podobnie jak podczas pasywnego czyszczenia filtra, nie jest wymagana interwencja operatora ani przerywanie pracy.


Silnik z turbodoładowaniem

W silniku PowerTech™ PWX 4.5l zastosowano turbosprężarkę — o stałej geometrii z zaworem upustowym. Świeże powietrze przepływa najpierw przez niskociśnieniową turbosprężarkę o stałej geometrii, która podnosi jego ciśnienie. Teraz sprężone powietrze jest kierowane do chłodnicy powietrza doładowującego, a później do kolektora dolotowego.


Czyszczenie filtra, kiedy maszyna się nie przemieszcza

 

W rzadkich przypadkach konieczne jest przeprowadzenie czyszczenia filtra w sytuacji, gdy maszyna się nie przemieszcza. Konieczność oczyszczenia filtra podczas parkowania występuje wyłącznie wtedy, gdy funkcja czyszczenia automatycznego była przez długi czas wyłączona, a wielokrotne ostrzeżenia o konieczności jej włączenia były ignorowane. Żądanie oczyszczenia filtra w zaparkowanym ciągniku może zostać wyświetlone także, jeśli proces czyszczenia automatycznego był wielokrotnie przerywany lub czyszczenie aktywne zakończyło się niepowodzeniem z powodu usterki podzespołu.


Zalety chłodzenia powietrza doładowującego w układzie powietrze-powietrze

Niższa temperatura powietrza trafiającego do kolektora dolotowego Bardziej efektywne chłodzenie i niższa temperatura zapewniają większą niezawodność silnika Większa objętość powietrza trafiającego do cylindrów Silnik ma możliwość spełnienia wymagania większej mocy
Lokalizacja

Zapytaj o produkt