Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Agro-Siec Maszyny

6195M – 195KM (206 KM maks)

Dane Kontaktowe :

Telefon : 664-144-575

Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o

Lokalizacja : 86-200 Chełmno

ul. Magazynowa 2


Podstawowe parametry techniczne:

Moc : 195 KM

Liczba cylindrów : 6-cyl.

Pojemność skokowa : 6,8 l

Katalog produktu : zobacz

Specyfikacja produktu : zobacz


Najnowsza technologia

Gwarantowana niezawodność. Minimalne wymogi konserwacyjne. Oto jakość John Deere. Wszystkie maszyny rolnicze John Deere zostały stworzone przy użyciu najwyższych możliwych standardów. Nasza seria 6M jest doskonałym przykładem tej filozofii, dlatego wszystkie główne podzespoły – silniki, przekładnie i podwozie z pełną ramą – zostały zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane przez John Deere. I zostały zaprojektowane tak, by idealnie ze sobą współpracowały.


Silnik PowerTech™ PVS/PSS Stage IV

Turbosprężarki szeregowe (tylko PSS)

Turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek (VGT)

Układ chłodzenia powietrze-powietrze

Wysokoprężny układ wtrysku paliwa (HPCR)

Zespół sterowania silnikiem (ECU)


Turbosprężarki montowane seryjnie

Świeże powietrze przepływa najpierw przez niskociśnieniową turbosprężarkę o stałej geometrii, która podnosi jego ciśnienie. Następnie sprężone powietrze przepływa przez wysokociśnieniową turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek (VGT), która dodatkowo je spręża. Ponieważ praca jest rozdzielona pomiędzy dwie turbosprężarki, obie mogą pracować z maksymalną wydajnością i przy niższej prędkości obrotowej.


Technologia VGT

Turbosprężarka VGT jest sterowana elektronicznie, a olej hydrauliczny ustawia łopatki tak, aby utrzymywana była optymalna wydajność silnika. Silniki PowerTech PVS 6.8L wyposażono tylko w turbosprężarkę VGT. Łopatki napędowe turbosprężarki znajdują się w układzie wydechowym. Otwarcie lub zamknięcie łopatek powoduje zmianę wyjściowej ilości i prędkości przepływu powietrza przy wirniku turbosprężarki. Gdy przepływ spalin jest niski, łopatki są częściowo zamknięte. Częściowe zamknięcie powoduje wzrost ciśnienia wywieranego na łopatki turbiny, a tym samym wzrost prędkości obrotowej turbiny i zwiększenie ciśnienia doładowania. Dzięki ciągłemu utrzymywaniu przepływu świeżego powietrza na optymalnym poziomie ciśnienie doładowania jest bardziej jednorodne i skraca się czas reakcji na zmianę obciążenia w całym zakresie prędkości obrotowych silnika. Takie rozwiązanie eliminuje zjawisko turbodziury, spotykane w niektórych silnikach.  


Zespół sterowania silnikiem (ECU)

Podczas pracy moduł ECU wykorzystuje sygnały dopływające z czujników i zaprogramowany model wydajności do sterowania najważniejszymi parametrami roboczymi silnika, takimi jak ilość paliwa, kąt wyprzedzenia wtrysku, proporcje mieszanki paliwowo-powietrznej, wielostopniowy wtrysk paliwa, ilość spalin kierowanych do recyrkulacji (EGR) oraz wieloma innymi parametrami, składającymi się na duże oszczędności paliwa i wysoką wydajność..


Układ chłodzenia powietrze-powietrze

Układ chłodzenia powietrza doładowanego w układzie powietrze–powietrze obniża temperaturę powietrza w kolektorze dolotowym i zapewnia wydajniejsze chłodzenie, a jednocześnie obniża ciśnienie i temperaturę spalania w cylindrach, co przekłada się na większą niezawodność silnika. Powietrze w niższej temperaturze staje się gęstsze, a przez to możliwe jest wtłoczenie do cylindrów większej jego ilości i sprostanie zwiększonemu zapotrzebowaniu na moc. Obniżenie temperatury kolektora dolotowego i cylindra również pomaga zmniejszyć temperaturę spalania i obniżyć emisję NOₓ.


Układ wtrysku paliwa HPCR

W każdym silniku PowerTech PSS 4.5L stosuje się wysokoprężny układ wtrysku paliwa (HPCR), który sprawnie doprowadza paliwo do wtryskiwaczy Wysokociśnieniowa pompa paliwa natychmiast reaguje na zmiany zapotrzebowania na przepływ i ciśnienie paliwa. Wysokociśnieniowa pompa sterowana elektronicznie doprowadza paliwo pod ciśnieniem dostosowanym do zapotrzebowania. Doprowadzanie paliwa pod ciśnieniem dostosowanym do zapotrzebowania podnosi wydajność układu wtryskowego, ponieważ ciśnienie wtrysku jest utrzymywane na jednakowym, wysokim poziomie niezależnie od prędkości obrotowej silnika.


Układ z kompensacją ciśnienia i przepływu (PFC) o wydajności 114 l/min

Seria ciągników 6M oferuje opcjonalny, zamknięty układ hydrauliczny z PFC o natężeniu przepływu 114 l/min ze zmiennym ciśnieniem roboczym 200 bar. Omawiany układ hydrauliczny wchodzi w skład podstawowego wyposażenia modeli 6155M i 6195M. Gdy układ wykryje zmianę obciążenia, zawór na pompie natychmiast uruchamia pompę, aby dopasować natężenie przepływu do zapotrzebowania. Gdy przepływ nie jest już wymagany, pompa powraca do trybu utrzymywania niskiego ciśnienia rezerwowego przy braku przepływu. 


Wysokowydajna pompa hydrauliczna

Pompa hydrauliczna znajduje się w pobliżu zaworu układu zawieszenia narzędzi i zaworów sterujących hydrauliki zewnętrznej (SCV). Zapewnia to następujące korzyści:

Krótsze przewody i mniejsza ich liczba

Krótki czas reakcji układu

Minimalne straty energii

W przypadku modeli 6155M-6195M pompa o wydajności 114 l/min wchodzi w skład podstawowego wyposażenia.


Pełna rama zapewniająca ciągnikowi stabilne podparcie

Solidna stalowa rama to wyjątkowe w branży rozwiązanie od 1992 roku stosowane jedynie przez firmę John Deere. Oferuje liczne korzyści w stosunku do rozwiązań konkurencji.

KORZYŚCI:

Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu ciągnik zyskał większą ładowność bez potrzeby zwiększania jego ciężaru, a zatem poprawiono wydajność.

Silnik odizolowano od konstrukcji pełnoramowej przy użyciu gumowych tulei. W ten sposób ograniczono hałas i drgania pochodzące z silnika uzyskując ogólną poprawę czasu nieprzerwanej pracy operatora i poprawę wygody.

Pełna rama przenosi obciążenia, podczas gdy układ przeniesienia napędu przekazuje moc silnika na zwolnice. Zmniejsza to naprężenia przenoszone na elementy mechaniczne poprawiając w ten sposób czas nieprzerwanej pracy i zmniejszając koszty eksploatacji.

Lepszy stosunek masy do mocy jest zapewniany przez rozdzielenie podzespołów przenoszących obciążenie od podzespołów przekazujących moc, co umożliwia zoptymalizowanie konstrukcji i wydajności pracy operatora.

Wsporniki ładowacza zamocowano bezpośrednio do pełnej ramy, dlatego naprężenia z ładowacza nie są przekazywane do silnika lub przekładni.Tryb w pełni automatyczny. Podczas pracy w trybie automatycznym dobierana jest taka konfiguracja ustawień przekładni i prędkości obrotowej silnika względem obciążenia, aby oba zespoły pracowały z optymalną wydajnością i przy jak najniższym zużyciu paliwa. Do zadań operatora należy wyłącznie ustawienie docelowej prędkości jazdy za pomocą pokrętła. Obsługa przekładni CommandQuad PLUS Eco Po uruchomieniu silnika operator wybiera zakres przełożeń, naciskając jeden z przycisków zmiany zakresów na elementach sterowania. Zakresy oznaczono literami: A, B, C i B-E/B-F. Operator ma możliwość wyboru funkcji wielozakresowej MultiRange, który umożliwia bezproblemową zmiany biegów i automatyczną zmianę zakresów bez użycia sprzęgła lub przycisku odłączania sprzęgła. Do załączania żądanych biegów służy dźwignia sterowania przekładnią. Po ustawieniu przepustnicy, aby rozpocząć jazdę, operator powinien ustawić żądaną prędkość obrotową silnika i przy użyciu dźwigni mechanizmu nawrotnego po lewej stronie wybrać tryb jazdy do przodu lub do tyłu. Operator może dowolnie przełączać biegi należące do danego zakresu, aby jak najlepiej dostosować ustawienia do wykonywanych prac. Bieg początkowy można zaprogramować na wyświetlaczu cyfrowym. Można zapisać dowolne dwa biegi początkowe.


Przekładnia CommandQuad™ PLUS

Przekładnia CommandQuad PLUS jest opcjonalna we wszystkich ciągnikach 6M z kabiną. CommandQuad PLUS Eco utrzymuje imponującą niezawodność przekładni AutoQuad™ przy jednoczesnej poprawie wygody i wydajności pracy operatora dzięki lepszym możliwościom automatycznej zmiany biegów. Przekładnia oferuje 20 przełożeń do przodu i 20 do tyłu (20F/20R) w trzech najwyższych modelach (24F/24R w modelach 4-cylindrowych), lewą przekładnię nawrotną, cztery biegi PowerShift w pięciu w pełni zsynchronizowanych zakresach (6-zakresowa przekładnia do modeli o mniejszej mocy). Wybrany bieg powershift jest wyświetlany na cyfrowym wyświetlaczu (1 do 4).


 CommandQuad PLUS Eco

Układ ten optymalizacje sterowanie, pracę i zużycie paliwa. Przy maksymalnej prędkości 40km/h układ eco automatycznie zmniejsza obroty silnika do 1550 obr/min (dla 6195M, z podobnymi wynikami w całym zakresie). Dwa tryby pracy: w pełni automatyczny i ręczny Przekładnia CommandQuad PLUS Eco udostępnia dwa sposoby załączania wybranych zakresów i biegów. W trybie ręcznym operator może przełączać zakresy i biegi, przestawiając dźwignię sterującą do przodu, w kierunku znaku „+”, albo do tyłu, w kierunku znaku „-”. Zmieniając zakresy i biegi, operator nie musi obsługiwać sprzęgła. W trybie automatycznym przekładnia ciągnika automatycznie zmienia biegi zależnie od obciążenia silnika i prędkości. 


Tryb w pełni automatyczny:

Podczas pracy w trybie automatycznym dobierana jest taka konfiguracja ustawień przekładni i prędkości obrotowej silnika względem obciążenia, aby oba zespoły pracowały z optymalną wydajnością i przy jak najniższym zużyciu paliwa. Do zadań operatora należy wyłącznie ustawienie docelowej prędkości jazdy za pomocą pokrętła.

Obsługa przekładni CommandQuad PLUS Eco: Po uruchomieniu silnika operator wybiera zakres przełożeń, naciskając jeden z przycisków zmiany zakresów na elementach sterowania. Zakresy oznaczono literami: A, B, C i B-E/B-F. Operator ma możliwość wyboru funkcji wielozakresowej MultiRange, który umożliwia bezproblemową zmiany biegów i automatyczną zmianę zakresów bez użycia sprzęgła lub przycisku odłączania sprzęgła. Do załączania żądanych biegów służy dźwignia sterowania przekładnią. Po ustawieniu przepustnicy, aby rozpocząć jazdę, operator powinien ustawić żądaną prędkość obrotową silnika i przy użyciu dźwigni mechanizmu nawrotnego po lewej stronie wybrać tryb jazdy do przodu lub do tyłu. Operator może dowolnie przełączać biegi należące do danego zakresu, aby jak najlepiej dostosować ustawienia do wykonywanych prac. Bieg początkowy można zaprogramować na wyświetlaczu cyfrowym. Można zapisać dowolne dwa biegi początkowe. 


Funkcja automatycznego sprzęgła - praca bez wysiłku.

Sprzęgło automatycznie się odłącza po załączeniu hamulców i załącza po zwolnieniu hamulców. Funkcja AutoClutch nie jest aktywna przy hamowaniu jednego koła i prędkości silnika powyżej 900 obr/min. Oznacza to, że: przy hamowaniu jednego koła, by przykładowo skręcić sprzęgło nie jest aktywne, gdy prędkości silnika wynosi powyżej 900 obr/min. Zmiana ustawienia czułości AutoClutch wpływa na automatyczną prace sprzęgła. Zmienia opóźnienie między rozpoczęciem hamowania i momentem odłączenia sprzęgła. Prawidłowe ustawienie ma pozytywny wpływ na charakterystykę hamowania podczas jazdy z przyczepą. Im niższa czułość tym silniejsze działanie hamulca przyczepy, aby połączony zestaw pozostał w takiej samej odległości od siebie. Trzeba też użyć większej siły, by uruchomić hamulec nożny. Czułość AutoClutch można zmieniać w  czterech różnych ustawieniach – niskie, średnie, wysokie i wyłączone.


 

Lokalizacja

Zapytaj o produkt