wały uprawowe vaderstad

Szeroki wybór

Vaderstad – wały uprawowe

Dopracowane do perfekcji, wszechstronne i wytrzymałe wały uprawowe Väderstad to nieoceniona pomoc na roli. Sprawdzą się doskonale na każdym etapie uprawy, zaczynając tuż po żniwach, na wałowaniu po siewie kończąc. Dostępne w różnych wariantach, pozwalają na uzyskanie optymalnych rezultatów w jeszcze krótszym czasie.

Rexius i Rollex – wały idealnie dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników

Väderstad to szwedzka firma założona – w mieście o tej samej nazwie – w latach 60. XX wieku. Jako producent maszyn rolniczych, zasłynęła innowacyjnymi rozwiązaniami oraz znakomitą żywotnością swoich urządzeń. Dzięki temu z powodzeniem stosowane są na całym świecie, na gospodarstwach różnej wielkości. Użytkownicy szukający wału o mniejszej szerokości roboczej mogą zdecydować się na model Rollex dostępny w wariantach od 4,5 do 6,2 m. Wał Väderstad Rexius to z kolei propozycja maksymalnie przyspieszająca pracę. Możliwość uprawy jeszcze większej powierzchni podczas każdorazowego przejazdu to zasługa szerokości roboczej sięgającej nawet 12,3 m – wydajność na najwyższym poziomie i gwarancja ukończenia każdego zadania w założonym terminie.

Niezależnie od wybranej wersji, wszystkie wały uprawowe szwedzkiej marki zachwycają starannie dopracowaną konstrukcją. Przekłada się ona zarówno na wysoką efektywność wykonywanej pracy, jak też długą żywotność. Väderstad to urządzenia zaprojektowane na lata w pełni satysfakcjonującego użytkowania. To m.in. zasługa elementów gumowych, które zastosowano w zawieszeniu wałów. Podczas przejazdów po polu uprawnym generowane jest wiele wstrząsów, które poddają maszyny rolnicze najcięższym próbom. Zastosowanie amortyzacji zmniejsza naprężenia i wydłuża żywotność poszczególnych podzespołów wału, podwójne uszczelki zapobiegają natomiast brudzeniu się łożysk.

Każdy wał może zostać wyposażony w różnego rodzaju pierścienie. Pierścienie Cambridge są najbardziej uniwersalne i doskonale sprawdzają się przy typowym wałowaniu. Model Cambridge HeavyDuty – masywne pierścienie o dużej średnicy – to gwarancja maksymalnej konsolidacji, zaś pierścienie Crosskill oddziałują na imponującą głębokość, jednocześnie nie pozostawiając skorupy. Wybór odpowiednich pierścieni, a także pozostałych akcesoriów do wałów uprawowych, pozostaje kwestią indywidualną. Zawsze jednak można dobrać optymalny zestaw do bieżących potrzeb.

Praktyczne rozwiązania, które ułatwiają pracę na roli – wały Väderstad do upraw różnego rodzaju

Jeśli chodzi o wały marki Väderstad, praca na polu nie jest jedyną rzeczą, o jakiej pomyśleli konstruktorzy. Wiele uwagi poświęcili również innym walorom użytkowym. Zadbali chociażby o łatwy transport drogowy wałów (których szerokość robocza przekracza przecież nierzadko dziesięć metrów). Zarówno model Rexius, jak i Rollex można w łatwy sposób złożyć, zmniejszając szerokość transportową. Dodatkową zaletą jest nisko położony środek ciężkości, który gwarantuje odpowiednią stabilność.

Oba wały można także wyposażyć w siewnik BioDrill przystosowany do roślin o małych nasionach. To niezwykle skuteczne rozwiązanie – nasiona rozprowadzane są równomiernie przed pierścieniami wału, po czym wgniatane w glebę, dokładnie tak, jak potrzebują tego do kiełkowania. Siewnik dodatkowo podnosi zakres zastosowania wału uprawowego, a zarazem ogranicza liczbę przejazdów niezbędnych do wykonania. To przekłada się bezpośrednio na oszczędności – zarówno czasu, jak i paliwa.

Wały Väderstad to więc doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie nowoczesne technologie sprawdzające się w codziennej praktyce. Szwedzkie wały ułatwiają pracę, zwiększając efektywność działania – dzięki temu jeszcze więcej zrobić można w jeszcze krótszym czasie. To bezcenne zwłaszcza na dużych powierzchniach czy w warunkach nieprzewidywalnej pogody.