Dostosowane do Twoich potrzeb

Finansowanie maszyn rolniczych

Zmienność klimatu, koszty związane z uprawą roślin i wyzwania dnia codziennego – wiemy, że te czynniki mogą wpłynąć na możliwości finansowe rolników.

Interesujemy się również, czym zajmują się nasi partnerzy biznesowi i jak wygląda ich codzienna praca. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować szybkie i wygodne opcje finansowania zakupu maszyn dostosowane do Twoich potrzeb i portfela.

Programy John Deere Financial pomagają rolnikom na całym świecie już od ponad 60 lat. Nasz cel jest prosty – wsparcie przy zakupach maszyn, aby Twój biznes mógł piąć się coraz wyżej!

Co zyskujesz?

Korzystając z programów John Deere Financial, możesz zawsze liczyć na:

 • Elastyczność

  Dobierzemy dla Ciebie optymalny program, dopasujemy system rat do specyfiki Twojej działalności oraz pomożemy sfinansować VAT. Ponadto w rozliczeniu jako wkład własny będziesz mógł oddać swoją starą maszynę.

 • Brak zbędnych formalności

  Proces przyznania kredytu jest bardzo prosty i szybki – korzystając z finansowania fabrycznego John Deere, nie będziesz musiał chodzić po bankach ani samodzielnie uzupełniać wniosków. Dedykowany doradca indywidualnie zajmie się Tobą, oceni zdolność kredytową, wypełni wszystkie wnioski i pomoże skompletować dokumenty.

 • Przejrzystość

  W programach John Deere Financial brak jest jakichkolwiek dodatkowych ukrytych kosztów i opłat. Poza odsetkami od kredytu (w programach, gdzie oprocentowanie jest wyższe niż 0%), jedynym kosztem jest jednorazowa prowizja od kwoty kredytu oraz ubezpieczenie – masz pełną dowolność w wyborze ubezpieczyciela, możesz zdecydować o nim we własnym zakresie.

Znajdź dla siebie optymalne rozwiązanie finansowe

 • Kredyt inwestycyjny Najprostsza droga do posiadania własnej maszyny

  To prostsze, niż myślisz: na początku wpłacasz wkład własny w wysokości minimum 10% wartości maszyny (netto – jeżeli jesteś płatnikiem podatku VAT, lub brutto – jeżeli nie jesteś płatnikiem podatku VAT). To ważne!

  W sytuacji, gdy finansowana maszyna objęta jest dotacją unijną, cała kwota dotacji może zostać zaliczona na poczet wkładu własnego, dzięki czemu nie będzie konieczności wydatkowania własnych środków. Poza wkładem własnym należy dokonać wpłaty podatku VAT od całej wartości maszyny. W zależności od preferencji możliwe jest również sfinansowanie podatku VAT elastycznym kredytem pomostowym. Pozostała suma powiększona o odsetki i opłaty (jeżeli dotyczy) dzielona jest na dogodne raty obejmujące okres nawet do 9 lat. W ten sposób możesz korzystać ze swojej nowej maszyny John Deere, a koszt jej zakupu jest rozłożony na raty dostosowane do Twoich możliwości i profilu działalności.

  W skrócie: stały harmonogram spłat, żadnych niespodzianek, a na koniec okresu zostajesz właścicielem maszyny.

 • Leasing operacyjny Szybki start na każdą kieszeń

  Tak samo, jak w przypadku kredytu inwestycyjnego, płatności dokonuje się regularnie w ratach o stałej wysokości. Kluczową różnicą jest fakt, że podatek VAT uiszczany jest od opłaty wstępnej oraz każdej raty z osobna, a nie w całości z góry. Co ważne, całość rat leasingowych oraz opłata wstępna mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu. Leasing operacyjny trwa zwykle od 3 do 7 lat. Po upływie okresu umowy możesz stać się właścicielem maszyny po uiszczeniu opłaty końcowej (tzw. wykup) lub też zwrócić maszynę do firmy leasingowej.

  Leasing pozwala Ci więc od razu korzystać z nowej maszyny – wystarczy uiszczenie niewysokiej opłaty wstępnej, a później opłacanie stałych rat, które ułatwią Ci planowanie budżetu.

  Podsumowując: leasing operacyjny wymaga niewysokiej opłaty wstępnej i cechują go stałe raty oraz możliwość korzystania z maszyny bez obowiązku wykupywania jej na własność.