Kombajny

AVR Lynx

Kombajn AVR Lynx posiada unikalną pozycję na rynku. Ten 2-rzędowy kombajn może prowadzić zbiór na oba sposoby: w linii za ciągnikiem lub z bocznym przesuwem. Są dostępne trzy typy modułów czyszczących: separator czopkowy, Varioweb i rolki krzyżowe (CR).

Maszyna jest całkowicie napędzana hydraulicznie. Wiele przemyślanych adaptacji pozwala na jeszcze bardziej płynny zbiór. Lynx jest wyposażony w szerokie opony, które obniżają nacisk na glebę i ułatwiają przetaczanie maszyny.

Zapytaj o cenę
kombajn avr lynx

Więcej o Lynx

Joystick wielofunkcyjny

Joystick, który jest montowany w każdym kombajnie Lynx, steruje wszystkimi podstawowymi funkcjami. Ustawienia zbioru można łatwo regulować za pomocą ekranu dotykowego (na wsporniku montażowym). Większość elementów może być sterowana hydraulicznie z ciągnika: koła skrętne, poziomowanie maszyny, kopaczka góra/ dół, głębokość kopania (opcja), (automatyczne) sterowanie zaczepem, wysuw/ powrót Varioweb, nachylenie separatora czopkowego, siłowniki podnośnika, opróżnianie taśm przenośników, nachylenie rolek osiowych (opcja).

Pożyteczny boczny wykop

W razie potrzeby belkę zaczepową można łatwo przesuwać hydraulicznie, umożliwiając boczny wykop. W takim przypadku ciągnik może być wyposażony w szerokie opony:

  • Pomyślny zbiór, także w trudnych warunkach
  • Delikatny dla gleby: lepsza przyczepność i mniejsza głębokość śladów dzięki szerokim kołom
  • Redliny nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ ciągnik już po nich nie przejeżdża
  • Gleba przed kombajnem pozostaje pulchna (bez grud), dzięki czemu jest łatwa do przesiewania.

Dzięki automatycznemu sterowaniu belką zaczepową (domyślnie), kierowanie jest proste. Zapewnia to wyjątkowo ergonomiczny sposób sterowania i kierowania maszyną.