Ciągniki rolnicze

John Deere 5105GL

  • Silnik 3,6 l
  • Moc maksymalna (ECE-R120) 105 KM (77 kW)
  • Szerokość: 1–1,8 m
Zapytaj o cenę
John Deere 5105GL

Więcej o 5105GL

5105GL amerykańskiej marki John Deere to specjalistyczny ciągnik zaprojektowany z myślą o pracy w sadach czy winnicach – niewielkie wymiary zewnętrzne ułatwiają manewrowanie w wąskich i ciasnych przestrzeniach, a duża moc zapewnia maksymalną wydajność przy jednocześnie bardzo racjonalnym zużyciu paliwa.

Kompaktowe wymiary ciągnika John Deere 5105GL przenoszą użyteczność na jeszcze wyższy poziom

Model 5105GL wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 3,6 l. To sprawdzona jednostka charakteryzująca się wysoką mocą – w tym przypadku 105 koni mechanicznych – i jeszcze lepszą wydajnością. Zastosowanie nowoczesnej przekładni nie tylko ułatwia obsługę (zmiana biegu na wsteczny za pomocą jednego ruchu palcem), ale też obniża hałas i zapotrzebowanie na paliwo. To zasługa dodatkowego przełożenia, dzięki któremu podczas normalnej pracy obroty utrzymywane są w niższym zakresie.

John Deere 5105GL ma zaledwie 1-1,8 m szerokości, co sprawia, że bez trudu odnajduje się w ciasnych przestrzeniach – np. w alejkach pomiędzy drzewami owocowymi czy między rzędami winorośli. Dostępne jest kilka wariantów ciągnika – zarówno wersje pozbawione obudowy kabiny, co ułatwia poruszanie się pod nisko zwisającymi gałęziami lub pergolami, jak i wersja z kabiną o obniżonym prześwicie.

Układ hydrauliczny o doskonałej wiadomości – swoboda pracy każdym narzędziem

Niech nikogo nie zmylą niewielkie wymiary zewnętrzne ciągnika John Deere 5105GL, bo kryje on w sobie pełen zakres możliwości. Za pomocą układu hydraulicznego z potężną rzeczywistą siłą podnoszenia można podłączyć dowolne narzędzia wykorzystywane w sadach i winnicach – i korzystać z nich efektywnie i wygodnie.

Producent zadbał o dostępność zaworów mechanicznych i elektrohydraulicznych, joystick sterujący, a także trzecią pompę zwiększającą przepływ w układzie. Dzięki temu nie ma takiego zadania, któremu nie byłby w stanie sprostać ciągnik amerykańskiej marki. Jeśli zaś dodać do tego znakomitą wygodę obsługi, model 5105GL staje się idealnym narzędziem do pracy.