Prasy

John Deere F440E

Prosta obsługa, niskie koszty eksploatacji, duża wydajność i niezawodność to kluczowe cechy prasy John Deere F440E. Sprawdzi się doskonale w mniejszych gospodarstwach wytwarzających bele z suchych upraw.

  • Podbieracz: 1,90 m (1,79 m DIN)
  • Rotor: widełkowy układ podawania przy podbieraczu 1,79 m DIN
  • Komora prasowania: pełny przenośnik listwowy 1,2 m
  • Średnica beli: 1,2 m
  • Zapotrzebowanie na moc: 50 KM
Zapytaj o cenę
john deere f440e

Więcej o F440E

Prasa John Deere F440E – sprawdzone rozwiązania

Zastosowanie grzebienia do pokosu gwarantuje stały dopływ masy do komory prasowania. Pneumatyczne koła kopiujące zapewniają płynność obrotów i wydajne kopiowanie gruntu. Zespół podajnika widłowego umożliwia efektywne zbieranie suchych pokosów. Widły składające się z 16 zębów doskonale sprawdzają się w przypadku słomy i siana. To rozwiązanie pozwala na zachowanie struktury plonu i polepsza jakość paszy, zmniejsza także ryzyko powstania zatoru.

Komora prasowania ma konstrukcję idealnie dopasowaną do suchych upraw. Dzięki napędzanemu mechanicznie sprzęgłu zatrzymującemu przenośnik, kiedy otwiera się tylna klapa, udało się zmniejszyć hałas generowany przez prasę oraz zwiększono żywotność konstrukcji przenośnika. Prasa John Deere F440E jest wyposażona w rampę wspomagającą wyładowanie beli, co pozwala znacznie usprawnić pracę.

Łatwość regulacji parametrów prasy John Deere F440E

Zmiana gęstości beli trwa zaledwie kilka sekund i nie wymaga użycia narzędzi. Umożliwia to precyzyjne pokrętło umieszczone na manometrze w przedniej części prasy (jest on widoczny także z kabiny ciągnika). W trakcie belowania operator jest informowany o osiągnięciu oczekiwanego ciśnienia beli sygnałem dźwiękowym i może przejść do kolejnych etapów pracy. Pokrętło umiejscowione z boku prasy pozwala na ustawienie liczby obrotów podczas owijania sznurkiem. W przypadku owijania siatką można wybrać liczbę obrotów w zakresie od 1,5 do 5,5 obrotu.

Szeroki wybór

Zobacz inne prasy John Deere i maszyny z naszej oferty