Rozdrabniacze

Kverneland 852

Zawieszany rozdrabniacz bel jest zaprojektowany specjalnie by ścielić słomą. Załadunek komory o pojemności 2m3 jest sprawą prostą, dodatkowo tylne drzwi są przystosowane do wożenia na nich drugiej beli. Opcyjnie rozdrabniacz może zostać wyposażony w wysyp obrotowy.

  • Model : 852
  • Pojemność : 2m3
  • Max masa załadunku : 800 kg
Zapytaj o cenę
rozdrabniacz do bel kverneland 852

Więcej o 852

Sercem rozdrabniacza 852 jest połączenie bębna, grzebienia oraz koła zamachowego – maszyna zaprojektowana specjalnie do rozdrabniania bel słomy we wszystkich formatach. Bęben wyposażony jest w spiralnie obsadzone ostrza, które wyrywają z beli słomę podając ją równomiernie do komory koła zamachowego. Koło zamachowe wyrzuca słomę na 15 metrów przez 280° wysyp obrotowy. Równomierne podanie masy do komory eliminuje ryzyko zapchania maszyny a co się z tym łączy pozwala na współpracę z mniejszym ciągnikiem.

Kverneland 852 posiada w standardzie wysyp boczny, natomiast w opcji może być wyposażony w wysyp obrotowy o kącie skrętu wynoszącym 280°. Wysyp obrotowy pozwala operatorowy ścielić słomą nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Nowy wysyp umieszczony jest po prawej stronie, dokładnie nad kołem zamachowym gdzie siła wyrzutu jest największa. Daje to możliwość lepszego rozprowadzenia słomy po budynku oraz zmniejsza ryzyko zapchania maszyny. Sterowanie wysypem na boki odbywa się za pomocą hydrauliki, natomiast góra dół za pomocą siłownika elektrycznego. Koło zamachowe w rozdrabniaczu Kverneland 852 wyrzuca słomę na 15 metrów.
W rozdrabniaczach Kverneland 850 zastosowano koła zamachowe o średnicy 1,55 m, wyposażone w 6 łopat, zapewniając duży wydmuch materiału do najbardziej oddalonych miejsc pomieszczenia, w którym rozdrabniacz pracuje. Koło zamachowe praktycznie nie rozdrabnia słomy, przez co zapewnia optymalnej długości materiał idealnie nadający się do ścielenia dla zwierząt inwentarskich.