Rozdrabniacze

Kverneland 853

Kverneland 853 jest specjalnie zaprojektowany do rozdrabniania słomy, siana i kiszonki. Co sprawia, że maszyna świetnie radzi sobie ze ścieleniem i podawaniem pasz. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą żywotność. Komora o pojemności 3m3 jest przystosowana do transportu 2 okrągłych lub prostopadłościennych bel. W celu zapewnienia najbardziej wydajnej pracy. Kverneland 853 jest wyposażony w przekładnię dwu biegową regulującą przepływ i wyrzut w zależności od wykonywanej czynności.

  • Model : 853
  • Pojemność : 2m3
  • Max masa załadunku : 1700 kg
Zapytaj o cenę
rozdrabniacz do bel kverneland 853

Więcej o 853

Ciągane rozdrabniacze Kverneland 850 posiadają unikalny układ bębna rozdrabniającego. Standardowo w modelach 853 i 856, noże są zamontowane na profilowanym pierścieniu w taki sposób, że przechodzą raz po jednej raz po drugiej stronie grzebienia. Zapewnia to rozdrabnianie i wprowadzane materiału do komory koła zamachowego równomiernie, co zmniejsza ryzyko zapchania maszyny, a tym samym zapewnia płynny wyrzut utrzymując komorę koła zamachowego wolną od nadmiernej ilości materiału. Bęben jest w standardzie wyposażony w 14 noży oraz otwory umożliwiające przykręcenie 28 kolejnych ostrzy. Jeżeli pojawi się taka konieczność – wystarczy je przykręcić co zajmuje zaledwie kilka minut. Patent firmy Kverneland – noże przechodzą naprzemiennie, raz po jednej raz po drugiej stronie grzebienia zapewniając optymalną długość ściółki.

Standardowy wysyp zmniejsza o 30 cm całkowitą wysokość maszyny. Przy mniejszej sile wyrzutu kiszonka może być zadawana do koryt lub bezpośrednio na posadzkę. Sterowanie góra-dół odbywa się z kabiny ciągnika przy pomocy hydrauliki, kiedy maszyna jest w ruchu Sterowanie z kabiny ciągnika pozwala sterować wysypem podczas ścielenia by dotrzeć do każdego miejsca w budynku. Wysyp boczny zapewnia wyrzut materiału na odległość do 18m.