Wały Actiroll

Wały uprawowe ciągane Kverneland Actiroll i Actiroll HD zostały zaprojektowane dla zapewnienia efektywnego zagęszczania gleby oraz perfekcyjnego wałowania po siewie. Zastosowanie tych wałów zmniejsza porowatość gleby, a także ogranicza parowanie wody w suchych warunkach. Dzięki systemowi “Contoura” sekcje boczne wałów uprawowych Actiroll i Actiroll HD mogą optymalnie kopiować teren: podłużne otwory w końcach siłowników hydraulicznych gwarantują stały kontakt tych sekcji z ziemią. Ponadto, co jest najważniejsze, waga ramy sekcji środkowej jest przenoszona na sekcje boczne za pomocą dwóch sprężyn (dla Actiroll) lub dwóch siłowników hydraulicznych (dla Actiroll HD). W ten sposób rozkład wagi na całej szerokości roboczej wału jest jednakowy.

  • Model : Actiroll
  • Szerokość robocza : 6.3 / 7.6 / 8.3 / 9.3
  • Waga : 2600-4750
Zapytaj o cenę
wał uprawowy kverneland actiroll

Więcej o Actiroll

Wytrzymała i ciężka rama gwarantuje wysoki rozkład wagi na metr szerokości roboczej.

Kompaktowa konstrukcja umożliwia dobrą manewrowość na uwrociach.

Tylna pozycja sekcji środkowej zapewnia mały promień skrętu bez uszkadzania młodych upraw.

Rama wzmocniona “Heavy-Duty” w modelu Actiroll HDC jest przystosowana do wyposażenia w przednią włókę typu “Clod Board”.

Z powodu dużego ciężaru i rozkładu wagi w modelu Actiroll HDC (758 kg/m w porównaniu do 524 kg/m dla wału Actiroll HD 1230), jest on wyposażony dodatkowo w hydrauliczne zabezpieczenie system 3D przód/tył, który umożliwia odchylenie każdej sekcji w przypadku uderzenia w jakąkolwiek przeszkodę.

W celu zwiększenia wagi wału i zebrania kamieni z pola, na sekcjach bocznych można opcjonalnie zamontować specjalne skrzynie. Każda skrzynia wytrzyma obciążenie 150 kg kamieni. Podczas składania maszyny, skrzynie są automatycznie opróżniane.