Głębosze

Kverneland DTX

Ciągły wzrost powierzchni gospodarstw oraz coraz krótsze korzystne okna pogodowe sprawiły, że czas stał się kluczowym czynnikiem. Dlatego też, aby zaoszczędzić czas DTX pozwala na wykonanie dwóch czynności jednocześnie.

  • Model : DTX 300 SB
  • Szerokość robocza : 3,0 m
  • Profil ramy : 180x180x10
Zapytaj o cenę
głębosz kverneland dtx

Więcej o DTX

DTX to wysoce wszechstronna maszyna zawieszana, przystosowana do jednoczesnej płytkiej uprawy ścierniska i głębokiego spulchniania gleby, która może współpracować z ciągnikami o mocy 200-360 KM. Model ten może być wykorzystany do pierwszej uprawy ścierniska lub do zerwania warstwy płużnej na głębokości do 40 cm. Idealnie nadaje się do przygotowania gleby pod siew rzepaku, ponieważ stwarza doskonałe warunki do rozwoju korzeni i pozostawia wyrównaną powierzchnię gleby, optymalnie przygotowaną do siewu. W dodatku DTX bardzo dobrze radzi sobie z dużą ilością resztek pożniwnych. Duży rozstaw zębów zapewnia sprawny przepływ gleby i resztek pożniwnych, a sekcja talerzy dobrze tnie i miesza resztki pożniwne z glebą na głębokości 2-10 cm.

Kverneland DTX łączy zęby Pro-Lift ze sprawdzoną sekcją talerzy z kompaktowej brony talerzowej Qualidisc Farmer (Ø 520 mm). Za pomocą zębów Pro-Lift gleba może być spulchniana do głębokości 40 cm, podczas gdy wierzchnia warstwa gleby (do 10 cm) jest uprawiana przez sekcję talerzy. Zęby Pro-Lift, sekcja talerzy oraz wał DD600 są ze sobą połączone za pomocą ramy o wysokiej wytrzymałości i jakości, co pozwala na pracę w ciężkich warunkach. DTX jest wyposażony w deflektory boczne, które są dobrze znane z bron talerzowych Qualidisc. Deflektory zapewniają perfekcyjne wyrównanie gleby niezależnie od warunków panujących na polu.