Kultywatory

Kverneland Turbo

Mocna i wysoce wydajna maszyna – to zyskujesz wybierając Turbo. Maszyna może pracować z dużymi prędkościami roboczymi zachowując stabilną głębokość pracy. Kverneland oferuje kultywator Turbo, który może być wykorzystywany przez cały rok, w różnych warunkach i dla różnych zastosowań.

  • Model : Turbo 3000
  • Szerokość robocza : 2,85 m
  • Liczba zębów : 15
Zapytaj o cenę
kultywator ścierniskowy kverneland turbo

Więcej o Turbo

3 kroki do perfekcyjnego przygotowania gleby:

Spulchnienie Kverneland Turbo oferuje 4 rzędy zębów w przypadku maszyn zawieszanych, i nawet 5 rzędów zębów w maszynach ciąganych. W połączeniu z 19 cm rozstawem zębów zapewnia to dobre wymieszanie i kruszenie gleby bez blokowania. Turbo może być wyposażony w 2 rodzaje zębów (Sprężynowy i ząb typu C), dodatkowo dostępna jest szeroka oferta dłut, aby w łatwy sposób przystosować maszynę do różnych warunków i zadań.

Wyrównanie Kverneland Turbo daje możliwość wyboru pomiędzy talerzami i zębami równającymi. Zarówno talerze, jak i zębami równające są zamontowane na sprężynach. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji kąta pracy tych elementów. W połączeniu ze specjalnym wyposażeniem brzegowym w prosty sposób osiąga się perfekcyjne wyrównanie gleby.

Zagęszczenie Trzecim krokiem do perfekcyjnego przygotowanie gleby jest jej zagęszczenie. Dzięki szerokiej ofercie wałów możliwe jest sprostanie różnym warunkom i wymaganiom.

Zaawansowane testy

Zanim Turbo zostało wprowadzone na rynek przeszło serię testów, aby upewnić się, że najwyższa jakość produktu została osiągnięta: Zaawansowane technologie wykorzystywane do rozwoju produktów tj. statyczne testy obciążenia, Metoda Elementów Skończonych (MES) i testy badające wytrzymałość na wstrząsy Finalną fazą badań są testy polowe, gdzie w różnych warunkach sprawdza się, czy wytrzymałość i funkcjonalność konstrukcji została osiągnięta Rama jest wynikiem długich badań wykonanych Metodą Elementów Skończonych (MES). Wszystko po ta, aby wytrzymałość ramy była jednakowa na całej szerokości roboczej, oraz aby była w stanie współpracować z ciągnikami o mocy do 450 KM w przypadku modeli ciąganych oraz do 175 KM w maszynach zawieszanych sztywnych. Wszystkie maszyny serii Turbo są przystosowane do współpracy z najcięższym wałem Actipack. Wszystkie możliwe scenariusze (głęboka uprawa, zawracanie na uwrociach, testy w transporcie) zostały sprawdzone, aby mieć pewność, że wytrzymałość ramy jest możliwie największa oraz, że jej konstrukcja gwarantuje sprawdzoną jakość Kverneland.

Pozostawia wyrównaną powierzchnię Aby pozostawić wyrównaną powierzchnię przed siewem Kverneland oferuje dwa rodzaje sekcji równającej w kultywatorze Turbo. Dostępne są zęby równające, jako proste i ekonomiczne rozwiązanie, które poradzi sobie z wyrównaniem gleby i słomy w lekkich i średnich glebach. W przypadku dużej ilości resztek pożniwnych, oraz podczas pracy na cięższych i gliniastych glebach lepszym rozwiązaniem będą talerze równające. Aby uniknąć uszkodzeń w kamienistych warunkach obie wersje są zabezpieczone przeciw przeciążeniom za pomocą sprężyn. Indywidualne sprężyny zapewniają pojedyncze odchylanie się zębów lub talerzy, co zapewnia dobre wyrównanie gleby, nawet w kamienistych warunkach. Nacisk oraz kąt pracy sekcji równającej może być regulowany w celu osiągnięcia perfekcyjnego efektu wyrównania. Aby osiągnąć szerokość transportową w zawieszanych wersjach Turbo w szerokościach roboczych 3.0 i 3.5 m brzegowe talerze / zęby równające mogą być składane hydraulicznie lub mechanicznie

Szeroki wybór

Zobacz inne kultywatory Kverneland i maszyny z naszej oferty