Siewniki

Kverneland Vicon Unicorn

Unicorn to mechaniczny siewnik punktowy do siewu otoczkowanych nasion buraka cukrowego. Siewnik jest znany ze swojej wysokiej jakości, precyzji wysiewu oraz możliwości dostosowania do każdych warunków glebowych. Unicorn dostępny jest w konfiguracji od 6 do 24 rzędów na ramach sztywnych lub składanych hydraulicznie. Na szczególną uwagę zasługuje równoległobok i konstrukcja ramy, która jest tak wytrzymała, jak to tylko możliwe. Z mechanicznym napędem rama główna wraz z sekcjami wysiewającymi z łatwością składa się i rozkłada z kabiny ciągnika przy użyciu kontroli elektrohydraulicznej.

  • Model : Unicorn
  • Szerokość robocza : 3.0/6.0/9.0/12.0
  • Waga : 400 – 3500
Zapytaj o cenę
siewnik kverneland vicon unicorn

Więcej o Vicon Unicorn

Ramy sztywne dostępne są w szerokościach roboczych 3m, 6m, 9m oraz 12m. Natomiast ramy hydraulicznie składane dostępna w dwóch wersjach 6 m oraz 9 m. Szerokość transportowa wszystkich siewników Unicorn nie przekracza 3 metrów. Hydrauliczny system składania na równoległoboku pozwala na szybkie złożenie siewnika Unicorn do transportu po drogach publicznych. Dodatkowo ramy sztywne wyposażone w 12, 18 lub 24 rzędy posiadają zaczep do transportu wzdłużnego. Koła kopiujące umieszczone wewnątrz oraz na zewnątrz zapewniają doskonałe kopiowanie terenu.

Sekcja wysiewająca – podobnie jak cała maszyna – posiada modułową budowę Element podstawowy zawsze pozostaje taki sam, różni się jedynie wyposażenie które jest dobierane wg. indywidualnych potrzeb. Sekcja do siewu w much, zamiast przedniego koła podporowego Farmflex posiada dwa talerze tnące wyposażone w boczne bezciśnieniowe koła. Redlica formuje równą bruzdę w której precyzyjnie umieszczane są nasiona. Sekcja wysiewająca siewnika Unicorn wyposażona jest w palcową rolkę dociskową, która jest zalecana szczególnie na gleby ciężkie oraz suche podatne na wiosenne przymrozki. Nasiona są wówczas przykryte luźną warstwą gleby umieszczoną nieco niżej od całkowitej powierzchni pola. Tworząc wówczas tzw. mikro klimat chroniący kiełkujące nasiona.