Kultywatory

Vaderstad Cultus 300-400

Ciężkie kultywatory zębowe Cultus 300-400 o szerokości roboczej 3-4 m umożliwiają dokładną uprawę gleby do głębokości 25 cm. Duża przestrzeń między zębami w jednym rzędzie oraz prześwit pod ramą, umożliwiają doskonałe wymieszanie resztek pożniwnych z glebą bez zapychania maszyny.

Zapytaj o cenę
vaderstad cultus 300-400

Więcej o Cultus 300-400

Zęby uprawowe wykorzystane w kultywatorach Cultus zaprojektowano tak, aby gwarantowały doskonałe wyniki uprawy w długim okresie użytkowania. Zastosowano niezwykle sprawny mechanizm zabezpieczający, który pozwala na odgięcie się zęba po uderzeniu w przeszkodę, przy sile odpowiadającej 450 kg. Na szybki powrót zęba do pozycji roboczej oraz dużą wytrzymałość mechanizmu mają wpływ zamocowane poziomo podwójne sprężyny. Umieszczona centralnie mocna śruba i stożkowe tuleje zastosowane w gwintowanych połączeniach zapewniają wyjątkową trwałość zębów. Podwójne sprężyny chronią ramę przed mocnymi wstrząsami powstającymi przy uderzeniu o przeszkodę, dzięki czemu ogromnie wydłużono żywotność maszyny.

Kultywatory Cultus wyposażono w trzy belki, na których mocowane są zęby w 30-centymetrowych odstępach. W połączeniu z umieszczeniem ramy na znacznej wysokości zapewniono dzięki temu odpowiedni przepływ gleby i resztek pożniwnych przez maszynę, a tym samym uzyskano maksimum wydajności. Optymalne rozmieszczenie zębów na belkach przyczynia się do znakomitego zmieszania resztek pożniwnych z glebą i zapobiega powstawaniu pasów słomy zalegającej na polu. Za pomocą Cultus można prowadzić uprawę gleby do głębokości 25 cm, ale maszyna sprawdza się doskonale także przy uprawie płytkiej. Głębokość roboczą zmienia się z kabiny ciągnika za pomocą układu hydraulicznego, co zapewnia pełną kontrolę bez konieczności zatrzymywania ciągnika. Cultus jest dzięki temu wszechstronnym i precyzyjnym kultywatorem, który znakomicie się sprawdzi na rozmaitych glebach.

Wszystkie kultywatory produkowane w Väderstad wyposażone są w odkładnie MixIn w wyposażeniu standardowym. Odkładnia MixIn wypycha glebę nie w górę, jak się dzieje przy zastosowaniu odkładni typowych, lecz przed siebie. Gdy wypchnięta gleba spadnie, zostaje ponownie uprawiona przez ten sam ząb, tak więc rozdrabnianie brył i mieszanie gleby odbywa się z podwójną intensywnością. Lepsze rozprowadzenie uprawionej gleby i resztek pożniwnych na powierzchni pola to gwarancja bardziej równomiernych wschodów. Odpowiedni kąt nachylenia odkładni nawet podczas pracy na glebach ciężkich sprawia, że gleba zostaje optymalnie rozdrobniona. Po przejeździe kultywatora ma delikatną strukturę idealnie przygotowanego łoża siewnego. Unikatowe odkładnie MixIn to gwarancja doskonałego rozdrobnienia i zmieszania resztek pożniwnych z glebą.