Kultywatory

Vaderstad NZ Mounted 500-600

NZ Mounted to wyposażony w zęby kultywator naczepiany na TUZ ciągnika, oferowany w szerokości roboczej 5 i 6 m. Dzięki zastosowaniu dyszla o innowacyjnej konstrukcji ta maszyna może zmieniać położenie niezależnie od ruchów ciągnika, co sprawia, że w porównaniu z typową maszyną ciągnioną doskonale się dostosowuje do nierówności pola.

Zapytaj o cenę
brona zębowa vaderstad nz mounted 500-600

Więcej o NZ Mounted 500-600

Uprawa uwroci

Kultywator NZ Mounted wyposażono w skrętny dyszel o unikatowej konstrukcji, dzięki któremu można świetnie manewrować na polu. Dyszel jest zablokowany, gdy ciągnik jedzie prosto, a odblokowany, gdy operator ciągnika skręca. Na uwrociach kultywator pozostaje w położeniu roboczym, co pozwala oszczędzić czas, a przy tym usunąć ślady po kołach.

Precyzyjnie utrzymana głębokość uprawy

W kultywatorze NZ Mini zastosowano koła podporowe przesunięte względem siebie (w układzie nazywanym przez nas OffSet), co zapewnia, że maszyna stabilnie spoczywa na podłożu, a tym samym gwarantuje tę samą głębokość roboczą zębów z wszystkich belek. Dzięki wykorzystaniu opon z bieżnikiem ciągnikowym nie dochodzi do spychania gleby, a duża średnica kół podporowych zapewni utrzymanie żądanej głębokości roboczej i płynność jazdy.

Niewielkie obciążenie ciągnika

Kultywator NZ Mini naczepia się na TUZ ciągnika za pomocą układu połączenia równoległego, co zapewnia szybką gotowość do pracy i doskonałą zwrotność maszyny. Po złożeniu kultywatora jego szerokość transportowa wynosi zaledwie 2,05 m. Z powodu małego ciężaru maszyny wymogi co do układu hydraulicznego używanego do jej unoszenia nie są wielkie.