Wały Rexius Twin 450-1030

RexiusTwin to najcięższy wał uprawowy dostępny na rynku. Oferujemy te maszyny w szerokościach roboczych od 4,5 m do 10,3 m. Maszyna doskonale sprawdza się zarówno na najcięższych, jak i najlżejszych glebach.

Zapytaj o cenę
ciężki wał uprawowy vaderstad rexius twin 450-1030

Więcej o Rexius Twin 450-1030

Przygotowanie pola po orce w jednym przejeździe

RexiusTwin to najcięższy wał uprawowy dostępny na rynku. Oferujemy te maszyny w szerokościach roboczych od 4,5 m do 10,3 m. Maszyna doskonale sprawdza się zarówno na najcięższych, jak i najlżejszych glebach. RexiusTwin tnie, rozdrabnia, konsoliduje glebę i wyrównuje pole podczas jednego przejazdu. Maszyna zastępuje kilka urządzeń doczepianych często do siebie, a przy tym tworzy dobrą strukturę gleby i powierzchnię pola odporną na niekorzystne warunki pogodowe. Olbrzymia wydajność i stworzenie odpowiednich warunków do wschodów sianym później roślinom zapewniają spore korzyści.

Ciężar ma znaczenie

RexiusTwin to wał wagi ciężkiej. Jego solidna konstrukcja pozwala uzyskać nacisk na każdy metr szerokości roboczej aż do 1660 kg. Gdy zależy nam na doskonałej konsolidacji gleb ciężkich do znacznej głębokości, taki ciężar okazuje się niezmiernie istotny. RexiusTwin zapewnia pełną konsolidację gleby w całym jej profilu, znika więc problem kieszeni powietrznych i przywrócone zostaje podciąganie kapilarne. Dobry dostęp roślin do wilgoci zawartej w glebie i właściwy rozwój systemu korzeniowego to elementy zapewniające wyrównane wschody – RexiusTwin znakomicie sprawdza się w przygotowaniu takiego podłoża.