Kultywatory

Vaderstad Swift 400-870

Swift to ciągniony kultywator wyposażony w zęby uprawowe sprawdzająca się zarówno w wilgotnych jak i suchych warunkach. Szerokość robocza kultywatorów tej rodziny wynosi od 4 m do 8,7 m. Konstrukcja maszyny umożliwia przepływ sporych ilości resztek pożniwnych bez jej zapychania.

Zapytaj o cenę
kultywator vaderstad swift 400-870

Więcej o Swift 400-870

Zęby zastosowane w kultywatorach Swift gwarantują doskonałe zmieszanie gleby do głębokości 20 cm. Gleba po tej uprawie jest świetnie rozdrobniona, gdyż zęby wibrują z częstotliwością dochodzącą do 100 drgań na sekundę. Dodatkowa korzyść wynika z tego, że wibracje zębów powodują mniejsze zużycie nakładek roboczych, a to oznacza niższe koszty eksploatacji kultywatora i skrócenie czasu przeznaczanego na serwisowanie maszyny. Zęby zastosowane w kultywatorach Swift mają wyjątkową wytrzymałość, dlatego objęliśmy je trzyletnią gwarancją.

Na każdej belce mocuje się dwa zęby – jeden przed nią, drugi za nią. Dzięki tej konstrukcji uzyskano mały rozstaw zębów, wynoszący zaledwie 19,3 cm. Pozwala to zapewnić intensywną uprawę i zmieszanie gleby na całej szerokości roboczej kultywatora. Stosunkowo niewielki ciężar kultywatora Swift wpływa na niewielkie zapotrzebowanie na moc. W większych modelach zastosowano ruchome połączenia sekcji bocznych z ramą główną, co sprawia, że bardzo dobrze kopiują powierzchnię pola w pagórkowatym terenie. Głębokość robocza jest ukazana na dużej, czytelnej skali. Żądaną głębokość uprawy zmienia się za pomocą układu hydraulicznego z kabiny ciągnika podczas pracy. Operator może dzięki temu uzyskać odpowiednie wyniki uprawy w różnorodnych warunkach glebowych.

Wszystkie kultywatory produkowane w Väderstad wyposażone są w odkładnie MixIn w wyposażeniu standardowym. Odkładnia MixIn wypycha glebę nie w górę, jak się dzieje przy zastosowaniu odkładni typowych, lecz przed siebie. Gdy wypchnięta gleba spadnie, zostaje ponownie uprawiona przez ten sam ząb, tak więc rozdrabnianie brył i mieszanie gleby odbywa się ze zdwojoną intensywnością.

Lepsze rozprowadzenie uprawionej gleby i resztek pożniwnych na powierzchni pola to gwarancja bardziej równomiernych wschodów. Odpowiedni kąt nachylenia odkładni nawet podczas pracy na glebach ciężkich sprawia, że gleba zostaje optymalnie rozdrobniona. Po przejeździe kultywatora ma delikatną strukturę idealnie przygotowanego łoża siewnego. Unikatowe odkładnie MixIn to gwarancja doskonałego rozdrobnienia i zmieszania resztek pożniwnych z glebą.