Rozsiewacze

Kverneland Exacta TL

Exacta TL to najbardziej zaawansowany model z rodziny Exacta. Standardowo kompatybilny z ISOBUS 11783 oraz wyposażony jest w unikalny czujnik referencyjny. Łatwe nastawy i regulacje umożliwiają panele EasySet na każdym z dysków. Zbiornik o pojemności 1500 i 1875 litrów posiada możliwość rozbudowy maksymalnie o 3 nadstawki – do pojemności 3450 i 3900 litrów. Szerokość robocza od 12 do 54 metrów. Exacta TL może być obsługiwany za pomocą terminali IsoMatch Tellus i IsoMatch Tellus GO lub terminalu ISOBUS ciągnika.

  • Model : EL 700
  • Pojemność zbiornika : 700 l
  • Szerokość : 154 cm
Zapytaj o cenę
rozsiewacz nawozów kverneland exacta tl

Więcej o Exacta TL

Brak uderzania łopatek w nawóz, brak rozdrobnienia i pylenia. Centralny punkt wyjścia nawozu, łagodne przyspieszenie oraz siła odśrodkowa rozpędzająca nawóz przed wyjściem na łopatki. Równomierny wysiew nawozu: rozsiew poprzez podwójne przykrywanie daje niezrównaną dokładność. 8 łopatek na dysku zapewnia równomierny rozkład nawet przy dużych prędkościach. Minimalny wpływ wiatru, maksymalna tolerancja. Płaskie dyski i horyzontalny rozkład gwarancją równomiernego rozkładu. Prawidłowy obraz wysiewu: osiem łopatek na dysku, osiem sektorów przypada na jeden obrót, co daje równomierne pokrycie. Gwarantowana dokładność na pochyłościach. Nawóz zabierany jest przez łopatki zawsze w tym samym punkcie.

Unikalny czujnik referencyjny: wszystkie negatywne czynniki wpływające na jakość ważenia są automatycznie eliminowane, zapewniając najwyższą dokładność rozsiewania nawet na wzgórzach. Czujnik referencyjny daje dokładność bezwzględną, bo liczy się każdy kilogram! Czujniki wagowe w kombinacji z unikalnym czujnikiem referencyjnym: – ciągłe ważenie i automatyczna kalibracja – automatyczna korekcja na pochyłościach – automatyczna korekcja wstrząsów, nawet w skrajnie nierównym terenie – dawkowanie niezależnie od prędkości jazdy – brak potrzeby wykonywania próby kręconej