Siewniki

Kverneland Optima TFprofi

Optima jest wszechstronnym siewnikiem punktowym do siewu kukurydzy, słonecznika, fasoli, buraka cukrowego, soii, rzepaku oraz wielu innych nasion. Siewnik Optima dostępny jest w szerokościach roboczych od 3.0 do 12.0 m, z możliwością zmiany rozstawu sekcji oraz bogatym wyposażeniem dodatkowym. Umieszczenie kół kopiujących z przodu ramy głównej o profilu kwadratowym 120 mm pozwala na wykorzystanie szerokiego spektrum możliwości przesuwu sekcji wysiewających. Taką możliwość daje nam tylko i wyłącznie pneumatyczny siewnik punktowy Kverneland Optima.

  • Model : Optima
  • Szerokość robocza : 6.0-2.98
  • Liczba rzędów : 8
Zapytaj o cenę
siewnik pneumatyczny punktowy kverneland optima tfprofi

Więcej o Optima TFprofi

Sekcja wysiewająca – podobnie jak cała maszyna – posiada modułową budowę: Podstawowe elementy sekcji są zawsze takie same, natomiast dodatkowe wyposażenie można dobrać w zależności od przeznaczenia siewnika. Koła dociskowe obsadzone są na bezobsługowych łożyskach. Głębokość siewu reguluje się przy pomocy korby. Skala z podziałką pozwala na ustawienie takiej samej głębokości siewu na wszystkich pozostałych sekcjach. Redlica wysiewająca jest wyposażona w wysokie blachy osłonowe. Dzięki temu, przy siewie np. fasoli lub w przypadku suchych gleb, może być wprowadzona głęboko w glebę, bez nadmiernego zużycia elementów obudowy.

Serce maszyny bez jakichkolwiek uszczelek Opatentowany przez firmę Kverneland aparat wysiewający zmniejsza do minimum koszty eksploatacyjne Bez tarcia, bez wycierania się elementów, z niskim momentem napędowym: Tarcza wysiewająca obraca się w aparacie wysiewającym razem z obudową. Ten „bęben wysiewający” jest połączony z dmuchawą za pomocą tulei. Dzięki zastosowaniu takiego systemu wysiewającego nie ma spadku podciśnienia, a jednocześnie jego wartość nie musi być wysoka.