Kombajny John Deere – seria S

Szeroki wybór

Kombajny John Deere – seria S

Ponad 75 ton na godzinę i straty ziarna poniżej 1% to główne powody niesłychanej popularności kombajnów serii S. Aby osiągnąć tak dużą wydajność, kombajny te wyposażone zostały w całą gamę innowacyjnych rozwiązań technicznych zapewniających lepszą pracę maszyny i wsparcie operatora.
Skorzystaj z pakietu korzyści 2024 na kombajny serii S.

Seria S – niezawodność kombajnów John Deere

Czas żniw to okres bardzo intensywnych prac – każdy przestój dezorganizuje pracę i może skutkować dużymi stratami. Dlatego kombajny John Deere wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły, od wyboru materiałów począwszy, a na wysokiej jakości montażu skończywszy. Kolosalne znaczenie mają też zastosowane rozwiązania, które łączą w sobie innowacyjność pozwalającą na osiąganie znakomitych rezultatów z prostotą zapewniającą bezawaryjność. W serii S zastosowano także takie rozwiązania konstrukcyjne, które ułatwiają codzienną ocenę stanu części eksploatacyjnych, co pozwala zaoszczędzić tak cenny w czasie zbiorów czas.

Wydajność kombajnów John Deere serii S

Kombajny serii S zostały tak zaprojektowane, by straty podczas zbioru ograniczyć do minimum. Tej zasadzie zostały podporządkowane niemal wszystkie układy tych maszyn.

Zacznijmy od nowej gamy przegubowych przyrządów żniwnych. Ich konstrukcja zapewnia bardzo dokładne kopiowanie gruntu, a bardzo szerokie taśmy transportujące, ze specjalnymi przetłoczeniami zapobiegają stratom ziarna.

Wysokowydajny układ podawania gwarantuje szybką pracę nawet w trudnych warunkach zbioru. Możliwość płynnej regulacji przenośnika pochyłego ułatwia pracę przy zbiorze wyległego łanu, a płynny przepływ masy ogranicza uszkodzenia słomy i ziarna.

Jeden z największych rotorów na rynku zapewnia kombajnom z serii S niezrównaną wydajność młócenia i separacji. Kombajny te wyposażone są także w system aktywnej amortyzacji klepiska, co podnosi wydajność przy obfitych zbiorach nawet o 10%. Masa obraca się w obszarze klepiska 2,5 raza, co znacząco podnosi efektywną powierzchnię omłotu i wspomaga omłot metodą masa o masę, przez co ogranicza się uszkodzenia ziarna.

Kosz sitowy Dyna–Flo™ Plus ma powierzchnię sit większą o 12 % w porównaniu do wcześniejszych modeli, co znacząco usprawnia pracę. Przenośniki ślimakowe zapewniają równomierne obciążenie kosza niezależnie od nachylenia, a ich właściwości samoczyszczące eliminują konieczność wykonywania prac konserwacyjnych przy zbiorze rzepaku czy innych upraw przyklejających się do przenośników.

Technologia i komfort w kombajnach John Deere serii S

Cicha, przestronna i doskonale zaprojektowana kabina, wyposażona w szereg udogodnień dla operatora pozwala na wielogodzinną wydajną pracę. Zastosowane rozwiązania układów sterowania maszyną oraz narzędzia rolnictwa precyzyjnego sprawiają, że nawet operator bez doświadczenia będzie osiągał rewelacyjne rezultaty. Innowacyjna dźwignia sterowania CommandPRO™, pozwala precyzyjnie kierować kombajnem i kontrolować najważniejsze procesy. Intuicyjna obsługa dotykowych ekranów pozwala na szybkie programowanie oczekiwanych parametrów.