Siewniki

Vaderstad Rapid 300-400C/S

Wyposażone w duże skrzynie nasienne siewniki Rapid 300-400 o szerokości roboczej 3 m oraz 4 m oferujemy w dwóch wersjach: modele Rapid 300-400S wyłącznie do siewu nasion oraz modele Rapid 300-400C do siewu kombinowanego. Ta wszechstronna maszyna pozwala wysiewać różnorodne rośliny uprawowe, wsiewki, trawy i koniczyny oraz rośliny okrywowe, a także rozprowadzać mikrogranulat i pestycydy.

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad rapid 300-400c/s

Więcej o Rapid 300-400C/S

Układ dozujący z napędem hydraulicznym

Agregaty Rapid 300-400C/S wyposażono w układ dozujący z napędem hydraulicznym. Aby dozowana ilość materiału siewnego zawsze odpowiadała wartości wybranej przez operatora, maszyna dostosowuje prędkość aparatów dozujących względem podłoża za pomocą radaru. To niezawodne rozwiązanie gwarantuje precyzję dozowania. Na pracę maszyny nie mają bowiem wpływu ani drgania, ani nierówności pola. Do tego należy dodać, że bardzo łatwo ustawia się żądane wielkości i kalibruje cały układ.

Z myślą o operatorze

Projektując nowoczesną konstrukcję agregatów Rapid 300-400C/S, nasi inżynierowie mieli na uwadze prostotę obsługi i łatwy dostęp do wszystkich elementów tych maszyn.Dzięki dużym podestom, na które można wejść z każdej strony agregatu, operator zyskuje nieograniczony dostęp do skrzyni nasiennej, układu dozującego oraz innych istotnych elementów maszyny.Wykorzystujący tablet iPad system sterowania Väderstad E-Control znacznie ułatwia kalibrację. Skrzynię nasienną z dużym otworem załadunkowym napełnia się szybko i bezproblemowo.

Jedna maszyna, wiele możliwości

Do wielkich atutów agregatów Rapid 300-400C/S należy wszechstronność, którą wnoszą do gospodarstwa. Gdy na agregacie Rapid umieści się urządzenie BioDrill, zyskuje się nowe możliwości. Jednocześnie z wysiewaniem głównej rośliny uprawowej można bowiem z siać wsiewki, trawy i koniczyny, rośliny o małych nasionach czy rośliny okrywowe albo rozprowadzać mikrogranulat. Dzięki układowi dozującemu o unikatowej konstrukcji agregat Rapid zapewnia imponujące wyniki w każdych warunkach.