Siewniki

Vaderstad Rapid A 600-800C/J

W agregatach uprawowo-siewnych należących do rodziny Rapid A 600-800C/J zastosowano pneumatyczny system dozowania nasion, który zapewnia olbrzymią wydajność siewu. Maszyny te oferujemy albo w wersji do siewu kombinowanego (modele Rapid A 600-800C), albo w wersji przeznaczonej wyłącznie do siewu nasion (modele Rapid A 600-800J). Wszystkie modele wyposażono w olbrzymie zbiorniki nasienne o pojemności 6000 litrów.

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad rapid a 600-800c/j

Więcej o Rapid A 600-800C/J

Rapid to agregat uprawowo-siewny, który przygotowuje glebę do siewu, wyrównuje powierzchnie pola, wysiewa i konsoliduje glebę w jednym przejeździe. Zapewnia niezawodny siew przy dużej prędkości roboczej. Prostota konstrukcji, połączona z wysoką jakością maszyny gwarantuje długą żywotność i niskie koszty eksploatacji. Siew bezpośredni, uprawa uproszczona lub siew po orce – Rapid sprawdzi się we wszelkich warunkach.

Zaprojektowany z myślą o doskonałych wskaźnikach wydajności

Cechujący się wielką efektywnością pracy układ dozujący Fenix o napędzie hydraulicznym pozwala siać nasiona wszelkich rozmiarów, a do tego działa w zakresie od 1,5 kg/ha do 500 kg/ha bez konieczności wymiany żadnych elementów.To oznacza, że układ dozujący nigdy nie będzie podzespołem, który ograniczy zwiększenie wydajności albo wymusi ograniczenie dużej prędkości przejazdu.

Szybkie napełnianie zbiornika

Aby zapewnić maksymalną produktywność czasu spędzanego na polu, zastosowano bardzo duży otwór zasypowy w zbiorniku, co umożliwia szybkie napełnienie materiałem siewnym i nawozem. Duży podest umieszczony z boku maszyny zapewnia nieograniczony dostęp do całego zbiornika. Plandekę zbiornika operator otwiera, stojąc na ziemi, a to pozwala zaoszczędzić czas. Funkcja wyłączania połowy siewnika należy do standardowego wyposażenia agregatów Rapid 300-400C/S. Funkcję tę operator włącza z kabiny ciągnika (YM18). Przy pracy na polu o nieregularnym kształcie pozwala ona uzyskać spore oszczędności. Rolnicy systematycznie korzystający z tej funkcji bardzo sobie cenią to, że mogą zaoszczędzić nawet do 5% materiału siewnego i nawozu, a przy tym uzyskać najlepsze warunki rozwoju roślin w początkowej fazie.