Kultywatory

AVR Combi

Wielorak Combi AVR łączy trzy funkcje na jednej ramie. Poprzez proste przełączanie niektórych elementów można wybrać, jaką maszynę zastosować:

  • Pielnik: zgarnianie chwastów z redlin
  • Obsypnik: formowanie redlin
  • Chwastownik: wycinanie chwastów
Zapytaj o cenę
kultywator uprawowy avr combi

Więcej o Combi

Dzięki tej maszynie, spulchnianie podłoża i zapobieganie wzrostowi chwastów nigdy nie było łatwiejsze. Sekretem narzędzia Combi jest jego pomysłowy system regulacji dociążania, który wykorzystuje ciężar ciągnika do wywierania nacisku na formownicę.

Pielnik: Ekologiczne pielenie chwastów w redlinach

Pielnik wykonuje dwie czynności:

  • Po pierwsze, zgarniaki usuwają cienką warstwę gleby i wszelkie chwasty, które rosną na redlinach. Spulchniona gleba przykrywa i dusi chwasty.
  • Następnie, elementy szybkobieżnej formownicy prasują glebę, stabilizując kształt redlin.

Obsypnik: Formowanie solidnych redlin na glebach lekkich

Jeśli pracujesz na lżejszych glebach, niewątpliwie zauważyłeś, że budowa trwałych redlin nie zawsze jest prosta. Elementy obsypnika Combi zostały tak opracowane, aby móc to zrobić zarówno przy dużych prędkościach pracy jak i na lżejszych glebach.

Płyty formujące umożliwiają tworzenie wysokich redlin z szerokimi wierzchołkami (17 lub 22,5 cm) przy dużych prędkościach pracy. Ta konstrukcja zapewnia równomierną dystrybucję gleby i optymalną ochronę przed kamieniami i innymi przeszkodami.

Chwastownik: Odchwaszczanie międzyrzędzi innych roślin

Chwastownik może być stosowany do odchwaszczania roślin, które są uprawiane w redlinach, takich jak belgijska endywia, marchew i ziemniaki.

Elementy chwastownika są zamocowane do ramy głównej na zawiasach. Ta konstrukcja zapewnia, że koło chwastownika podąża za bruzdą, co powoduje równomierną głębokość roboczą. Kąt, wysokość i głębokość pracy są regulowane bezstopniowo. Nacisk na elementy chwastownika można regulować trzystopniowo w zależności od wytrzymałości redliny. Każda sekcja chwastownika jest wyposażona w duże koło (200 x 65 mm) z elastyczną oponą. Na tej maszynie znajdują się również elementy formujące, które zapewniają stabilną przebudowę redlin.

Szeroki wybór

Zobacz inne kultywatory AVR i maszyny z naszej oferty