Rozrzutniki obornika

Szeroki wybór

Rozrzutniki

Nowoczesny, wydajny rozrzutnik obornika to nieoceniona pomoc w każdym gospodarstwie rolnym. Ułatwia i przyspiesza pracę, dzięki czemu można prowadzić działalność jeszcze bardziej efektywnie – tym bardziej, że często sam rozrzutnik wykorzystać można również do innych niż tylko rozprowadzanie obornika zastosowań.

Profesjonalne rozrzutniki na miarę Twojego gospodarstwa

W naszej ofercie znajdziesz maszyny najbardziej renomowanych, uznanych na całym świecie marek takich jak Strautmann, Joskin czy Hawe. To doświadczeni producenci łączący wypróbowane przez lata rozwiązania z nowoczesnymi technologiami oraz własnymi, innowacyjnymi patentami. Dzięki temu na ich urządzeniach można polegać w każdej sytuacji – niezależnie od wielkości gospodarstwa czy panujących danego dnia warunków.

Dostępne są rozrzutniki jedno-, dwu- oraz trzyosiowe. Te pierwsze – np. rozrzutnik obornika 6 ton – to idealny rozwiązanie dla niedużych gospodarstw, w których areał upraw nie wymaga zastosowania większej maszyny. Rozrzutniki dwuosiowe, np. rozrzutnik 10 ton czy rozrzutnik 16 ton, to z kolei urządzenia bardzo uniwersalne, nadające się zarówno dla mniejszych, jak i większych gospodarstw. To dobry wybór także dla osób zastanawiających się nad rozbudową gospodarstwa czy zwiększeniem areału upraw.

W przypadku zaś największych powierzchniowo upraw, jeszcze lepszym niż rozrzutnik tandem rozwiązaniem może okazać się potężna maszyna oparta na trzech osiach. Pozwoli zabrać naraz największą ilość materiału, a tym samym zminimalizować liczbę przejazdów niezbędnych do wykonania. To bezpośrednia oszczędność czasu oraz pieniędzy (sumarycznie mniejsze zużycie paliwa).

Nowoczesny rozrzutnik do obornika – nieocenione wsparcie w pracy na roli

Każdy rozrzutnik – czy będzie to rozrzutnik obornika tandem, rozrzutnik talerzowy czy rozrzutnik 6 ton – spełnia kilka podstawowych funkcji. To oczywiście rozdrabnianie materiału, jego porcjowanie, a następnie równomierne pokrywanie nim założonego terenu. Współczesne roztrząsacze pozwalają jednak na znacznie więcej, przede wszystkim na bardzo dokładną kontrolę każdego parametru swojego funkcjonowania. Dzięki temu jeszcze lepiej nadzorować można dozowanie nawozu, idealnie dopasowując ilość do bieżących potrzeb. Co więcej, zaawansowane systemy elektroniczne pozwalają na generowanie szczegółowych raportów. Rozrzutnik obornika nowy to zdecydowany krok w stronę nowoczesnego rolnictwa precyzyjnego.

Wybierając rozrzutnik obornika – 8 ton, 10, 14 czy 16 – warto wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, m.in. rodzaj wyrzutu. W zależności od modelu, dostępne są roztrząsacze oferujące wyrzut tylny, przedni lub boczny. Każdy z nich wymaga nieco innego prowadzenia – ale każdy z nich sprawdzi się w określonych zastosowaniach. Decydując się na zakup, dobrze także wziąć pod uwagę dostępną moc ciągnika. Zupełnie innej mocy wymagał będzie stosunkowo niewielki rozrzutnik obornika 10 ton, a innej potężna, np. 16-tonowa czy nawet większa maszyna.

Na koniec warto pamiętać także o tym, że nie zawsze większy oznacza lepszy. Rozrzutnik obornika 16 ton z całą pewnością pozwoli zabrać jednorazowo więcej materiału i umożliwi „rozrzedzenie” przestojów w pracy. Z drugiej strony jednak wymagał będzie większej mocy, a jego ciężar przełoży się na większe zużycie paliwa. Dodatkowo manewrowanie tak dużą maszyną może okazać się kłopotliwe – rozrzutnik obornika, talerzowy czy jakikolwiek inny, musi też być gdzieś przechowywany w czasie, gdy nie jest użytkowany.

Profesjonalny rozrzutnik obornika – kujawsko-pomorskie, Polska północna

Nowoczesny park maszynowy to podstawa skutecznego i efektywnego działania w rolnictwie, a wysokiej klasy urządzenia stanowią doskonałą inwestycję, która szybko się zwraca. Dlatego już dziś sprawdź roztrząsacze, jakie przygotowaliśmy w naszej ofercie i zamów swój nowy rozrzutnik obornika. Pomorskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i cała Polska, nie tylko północna – profesjonalne maszyny rolnicze wraz z finansowaniem oraz serwisowaniem, zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz.

Joskin, Hawe, Stautmann – rozrzutnik obornika 14 ton, mniejszy lub większy. Szeroka oferta, łatwy dostęp do części zamiennych, nowoczesne rozwiązania i innowacyjne technologie – a wszystko po to, aby praca w gospodarstwie rolnym przebiegała jeszcze szybciej i bardziej wydajnie. A jeśli w którymś momencie potrzebna Ci będzie dodatkowa przyczepa, większość rozrzutników można w łatwy sposób przekształcić, montując dodatkową burtę w miejscu agregatu. To czyni roztrząsacze jeszcze bardziej uniwersalnymi i dzięki temu praktycznymi maszynami rolniczymi, które pozostają nieocenione w każdym wydajnym gospodarstwie.

Zainteresowany?

Jesteś zainteresowany? Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na pytania.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.