John Deere na targach Agritechnica 2023!

John Deere na targach Agritechnica 2023!

Napisane przez:

Od 12 do 18 listopada w niemieckim Hanowerze odbywają się targi Agritechnica 2023. Ze względu na wznowienie imprezy po przerwie wynikającej z pandemii COVID-19, targi cieszą się w tym roku szczególną popularnością. Tym razem temat przewodni to “Zielona produktywność”. Wśród wystawców nie mogło oczywiście zabraknąć naszego Partnera – marki John Deere. Z ofertą producenta można się zapoznać odwiedzając stoisko C44 na hali 13.

W tym roku prezentowany jest między innymi bezkonkurencyjny model ciągnika John Deere 9RX 640, który oprócz napędu gąsienicowego gwarantującego rewelacyjną powierzchnię styku z podłożem, może pochwalić się maksymalną mocą silnika rzędu 691 KM (508 kW). Ciągnik wraz z broną talerzową Bednar Swifterdisc XE Mega pobił rekord efektywności w uprawie gleby.

Co jeszcze wśród nowości od John Deere?

W 2019 roku John Deere zasłużył na uznanie, zdobywając Złoty Medal w konkursie Innovation Award za przekładnię eAutoPowr i inteligentny system e8WD. Podczas tegorocznych targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z kolejnymi innowacjami prezentowanymi przez markę. Wśród nich warto wymienić:

  • AutoPath™ – automatyczne zarządzanie liniami naprowadzania, które teraz umożliwia pełne naprowadzanie dla nowych rodzajów upraw;
  • Active Slope Adjustment™ – technologia, która umożliwia aktywne rozłożenie masy na koszu sitowym, zwiększając wydajność w różnych warunkach terenowych;
  • Combine AutoUnload – system umożliwiający automatyczny rozładunek zbiornika kombajnu bez strat ziarna;
  • Monosem QuadRate Pro – zaawansowany system do zarządzania siewem ziaren i nawozów z dodatkowym monitorowaniem i dokumentacją;
  • EZCal™ – automatyczna kalibracja ziarna i nawozu dla wszystkich zbiorników siewnika.

Nie zapomniano o sektorze hodowli bydła mlecznego. John Deere prezentuje technologie, takie jak:

  • Grassland Connected Path Planning – umożliwia efektywne zarządzanie procesami koszenia, przetrząsania i grabienia;
  • Corn Silage System – system, który pomaga w spełnieniu wymogów UE dotyczących zmniejszenia zużycia nawozów i pestycydów;
  • Milk Sustainability Center – cyfrowa platforma mająca na celu wspomaganie rolników w zwiększaniu efektywności i zrównoważonego rozwoju.

Ponadto John Deere współpracuje z firmą Crop.Zone, prezentując koncept Dual.Volt.24M, który skupia się na zastąpieniu tradycyjnych herbicydów nowymi technologiami w celu skuteczniejszego zwalczania chwastów.

Targi Agritechnica 2023 potrwają do soboty (18.11.2023). Firmy biorące udział w tej największej na świecie wystawie maszyn rolniczych, czekają na odwiedzających każdego dnia od 9:00 do 18:00.