Carrier XL 925-1225

Carrier XL 925-1225 to ciągniony agregat talerzowy, oferowany w szerokościach roboczych 9,25 m oraz 12,25 m. Można w nim zastosować talerze o średnicy 510 mm albo 610 mm. Talerze takiej wielkości doskonale rozdrabniają i mieszają z glebą duże ilości resztek pożniwnych. Kąt nachylenia talerzy w można zmieniać, aby dostosować intensywność uprawy do wybranej głębokości roboczej.

Poznaj warunki finansowania tej maszyny!

Zapytaj o cenę
agregat talerzowy vaderstad carrier xl 925-1225

Więcej o Carrier XL 925-1225

Carrier to wyposażony w talerze agregat uprawowy przeznaczony do prowadzenia z dużą prędkością pierwszych zabiegów uprawowych po zbiorach oraz przygotowania łoża siewnego przy niskim zużyciu paliwa. Maszynę można wyposażyć w różnorodne wersje narzędzi przednich, talerzy uprawowych i wałów, dzięki czemu spełni ona wszelkie wymogi stawiane sprzętowi używanemu w rozmaitych systemach nowoczesnego rolnictwa – od uprawy ultrapłytkiej po spulchnianie gleby do dużej głębokości i mieszanie z nią resztek pożniwnych. Wszechstronność zapewniana przez te agregaty pozwala zmniejszyć liczbę koniecznych przejazdów, obniżyć koszty eksploatacji sprzętu w przeliczeniu na hektar oraz stworzyć najlepsze warunki rozwoju roślinom wysiewanym po uprawie.

Talerze umożliwiające zwiększenie głębokości uprawy

Agregaty Carrier XL można wyposażyć w talerze TrueCut o średnicy 510 mm albo 610 mm. Gdy stosuje się talerze o średnicy 510 mm, wokół nich jest więcej wolnej przestrzeni niż przy wykorzystywaniu talerzy większych, dzięki czemu zyskuje się przepływ większych ilości gleby i resztek pożniwnych przez maszynę. Natomiast talerze o średnicy 610 mm pozwalają zwiększyć głębokość roboczą, co jest bardzo korzystne, gdy trzeba zmieszać z glebą wielkie ilości resztek pożniwnych, na przykład po zbiorze kukurydzy kombajnem.

Oczywisty wybór przy stosowaniu CTF

Duży agregat Carrier XL 1225 ma szerokość roboczą wynoszącą aż 12,25 m, w takim przypadku uprawiane pasy nieco na siebie nachodzą, co często jest oczekiwanym efektem przy stosowaniu aplikacji do sterowania ruchem na polach (CTF).Talerze uprawowe ustawiono wzdłuż linii przecinających się jak w literze X, dzięki czemu maszyna idealnie utrzymuje kierunek jazdy nadawany przez ciągnik. To konieczne przy stosowaniu systemu nawigacji i pozycjonowania (GPS) i przy uprawie pól położonych w pagórkowatym terenie.

Szeroki wybór

Zobacz inne i maszyny z naszej oferty