Siewniki

Vaderstad FH 2200

Zbiornik nawozowy FH 2200 montowany na przodzie ciągnika umożliwia precyzyjny wysiew nawozu jednocześnie z siewem nasion. Zbiornik o pojemności 2200 litrów wyposażony jest w elektryczny system dozujący Fenix III i doskonale sprawdza się przy pracy z dużą prędkością. FH 2200 pozwala w pełni wykorzystać potencjał siewnika Tempo.

Poznaj warunki finansowania tej maszyny!

Zapytaj o cenę
zbiornik przedni vaderstad fh 2200

Więcej o FH 2200

Siewnik Tempo wprowadzony na rynek przez firmę Väderstad to maszyna najnowszej generacji służąca do prowadzenia siewu precyzyjnego z dużą prędkością. Siewnik ten zapewnia bezkonkurencyjną precyzję przy dwukrotnie wyższej prędkości w porównaniu z siewem przy użyciu tradycyjnych siewników punktowych. Tempo sprawdzi się doskonale we wszelkich warunkach – w systemie uprawy uproszczonej czy w tradycyjnym systemie orkowym. Tempo to gwarancja wyrównanych wschodów, czyli zapewnienie najlepszych warunków rozwoju roślin.

Precyzyjny system dozowania nowej generacji

FH 2200 jest wyposażony w przyjazny użytkownikowi system dozujący Fenix III, do którego dostęp jest łatwy. Zbiornik może dozować wysokie dawki, nigdy nie ograniczając wydajności.Wraz z silną dmuchawą o napędzie hydraulicznym, FH 2200 zapewnia równomierne rozmieszczenie nawozu nawet przy dużych prędkościach roboczych.Ważną cechą Fenix III jest miękki wałek dozujący, który uszczelnia system, co zmniejsza zapotrzebowanie na powietrze, a tym samym oszczędza paliwo.

Koła transportowe do szerszych modeli

Do siewników Tempo R 12 i Tempo R 18 w wyposażeniu dodatkowym oferujemy koła transportowe oraz dyszel. Takie rozwiązanie ułatwia transport między polami pomimo znacznej szerokości roboczej tych maszyn. Szerokość transportowa wynosi wtedy niecałe 3 m.

Duży i łatwy do napełniania zbiornik

Pochylenie przedniej części zbiornika zapewnia kierowcy dobrą widoczność. Szeroki otwór zasypowy i wbudowany stopień ułatwiają napełnianie.Opcjonalny zbiornik FH 2200 może być wyposażony w dodatkowe obciążniki, które dociążają przednie koła polepszając tym samym trakcję.

Zintegrowany system sterowania

Gdy FH 2200 współdziała razem z Tempo, łącząc się z bramką gateway.Umożliwia to sterowanie pracą FH 2200 i Tempo za pomocą tabletu iPad i systemu sterowania Väderstad E-Control lub terminalu ISOBUS ciągnika

Pełna kontrola pod Twoimi palcami

Układ sterowania Väderstad E-Control oparty na tablecie iPad bezprzewodowo dostarcza informacje o każdym ziarniaku przemieszczającym się od układu dozującego do bruzdy nasiennej. Uzyskujemy dane odnośnie jakości siewu, pominięć, podwójnie wysianych, odległości w rzędzie i dawki siewu. Wykorzystując E-Control można zdalnie konfigurować i kalibrować maszynę, jak również łatwo kontrolować w czasie rzeczywistym. Aktualizacja oprogramowania odbywa się szybko i łatwo, co pozwala na korzystanie z najnowszych modyfikacji i udogodnień oprogramowania w krótkim czasie po ich wdrożeniu.