Siewniki

Vaderstad Tempo T 6-7

Tempo T to naczepiany na TUZ ciągnika siewnik punktowy przeznaczony do prowadzenia siewu z dużą prędkością. Ma sześć albo siedem sekcji wysiewających, a w wyposażeniu dodatkowym oferujemy system wysiewu nawozu. Ponieważ można zmieniać odstępy między sekcjami wysiewającymi i siać różne rośliny, siewnik Tempo T jest bardzo wszechstronny, co pozwala obniżyć koszty produkcji. Teleskopowa rama niezwykle ułatwia obsługę i transport maszyny.

Poznaj warunki finansowania tej maszyny!

Zapytaj o cenę
siewnik punktowy vaderstad tempo t 6-7

Więcej o Tempo T 6-7

Siewnik Tempo wprowadzony na rynek przez firmę Väderstad to maszyna najnowszej generacji służąca do prowadzenia siewu precyzyjnego z dużą prędkością. Siewnik ten zapewnia bezkonkurencyjną precyzję przy dwukrotnie wyższej prędkości w porównaniu z siewem przy użyciu tradycyjnych siewników punktowych. Tempo sprawdzi się doskonale we wszelkich warunkach – w systemie uprawy uproszczonej czy w tradycyjnym systemie orkowym. Tempo to gwarancja wyrównanych wschodów, czyli zapewnienie najlepszych warunków rozwoju roślin.

Możliwość siewu dużych dawek nawozu

W wyposażeniu dodatkowym siewnika Tempo T oferujemy zbiornik nawozowy o pojemności 1200 litrów i talerzowe redlice nawozowe. Zbiornik mocowany jest na siewniku. Z obu stron znajdują się stopnie zapewniające łatwy dostęp. Duża pojemność zbiornika przyczynia się do wykorzystania czasu na polu z maksymalną wydajnością. Zastosowanie elektrycznego napędu umożliwia zmianę dawki nawozu i dostosowanie jej do wymagań danego pola.

Doskonała zwrotność

Siewnik Tempo T naczepia się na TUZ ciągnika, co zapewnia błyskawiczną gotowość do pracy i doskonałą zwrotność. W zależności od konfiguracji szerokość transportowa siewnika wynosi od 3 m do 3,36 m. Mały promień skrętu zapewnia wiele korzyści na uwrociach, a pracę ułatwia wygodny transport między polami. Zastosowanie indywidualnego napędu sekcji wysiewających daje niespotykane do tej pory możliwości, w szczególności doceniane przez gospodarstwa nasienne. Używając jednej maszyny, można w tym samym momencie wysiewać różne nasiona w różnych dawkach i przy innej rozstawie rzędów. Teleskopowa rama siewnika Tempo T pozwala bardzo łatwo dostosować tę maszynę do wymagań danej chwili.

Pełna kontrola pod Twoimi palcami

Układ sterowania Väderstad E-Control oparty na tablecie iPad bezprzewodowo dostarcza informacje o każdym ziarniaku przemieszczającym się od układu dozującego do bruzdy nasiennej. Uzyskujemy dane odnośnie jakości siewu, pominięć, podwójnie wysianych, odległości w rzędzie i dawki siewu. Wykorzystując E-Control można zdalnie konfigurować i kalibrować maszynę, jak również łatwo kontrolować w czasie rzeczywistym. Aktualizacja oprogramowania odbywa się szybko i łatwo, co pozwala na korzystanie z najnowszych modyfikacji i udogodnień oprogramowania w krótkim czasie po ich wdrożeniu.

Łatwość manewrowania

Siewnik Tempo R naczepia się na TUZ ciągnika, co zapewnia błyskawiczną gotowość do pracy i doskonałą zwrotność.

Mały promień skrętu siewnika ułatwia manewrowanie na uwrociach.