Siewniki

Vaderstad Tempo V 6-12

Naczepiany na TUZ ciągnika siewnik punktowy Tempo V może mieć od 6 do 12 sekcji wysiewających (możliwy wybór liczby nieparzystej). Możliwość wykorzystania tej maszyny do siewu różnych roślin często oznacza, że może ona zastąpić dwa tradycyjne siewniki punktowe. Poszerza się w ten sposób zakres możliwości wykorzystania siewnika, a tym samym obniża koszty produkcji. Gdy wraz z Tempo V zastosuje się zbiornik nawozowy FH 2200, naczepiany na przedni TUZ ciągnika, można prowadzić siew kombinowany z dużą prędkością.

Zapytaj o cenę
siewnik punktowy vaderstad tempo v 6-12

Więcej o Tempo V 6-12

Siewnik Tempo wprowadzony na rynek przez firmę Väderstad to maszyna najnowszej generacji służąca do prowadzenia siewu precyzyjnego z dużą prędkością. Siewnik ten zapewnia bezkonkurencyjną precyzję przy dwukrotnie wyższej prędkości w porównaniu z siewem przy użyciu tradycyjnych siewników punktowych. Tempo sprawdzi się doskonale we wszelkich warunkach – w systemie uprawy uproszczonej czy w tradycyjnym systemie orkowym. Tempo to gwarancja wyrównanych wschodów, czyli zapewnienie najlepszych warunków rozwoju roślin.

Możliwość siewu różnych roślin

Siewnik Tempo V można łatwo dostosować do wszelkich wymogów gospodarstwa. Maszyna zapewnia wszechstronność pod każdym względem – czy chodzi o odstępy między sekcjami wysiewającymi, czy o liczbę sekcji, czy o rodzaj wysiewanych nasion. Można obsiewać większą powierzchnię jedną maszyną, a to oznacza lepszy zwrot z inwestycji. Często stosowanym rozwiązaniem jest rozpoczęcie sezonu siewem buraka cukrowego w 12 rzędach i rozstawie 500 mm, następnie kukurydzy w 8 rzędach w rozstawie 750 mm, a jesienią siew rzepaku w 12 rzędach przy rozstawie 450 mm.

Łatwość manewrowania

Wszystkie modele Tempo V składają się poprzez uniesienie do pionu sekcji bocznych do szerokości transportowej wynoszącej 3 m. Maszyna jest naczepia na TUZ ciągnika, co zapewnia błyskawiczną gotowość do pracy i doskonałą zwrotność. Mały promień skrętu ułatwia pracę na uwrociach oraz wygodny transport między polami.

FH 2200 – zbiornik umożliwiający dozowanie nawozu z wielką wydajnością

Mocowany z przodu ciągnika zbiornik nawozowy FH 2200 umożliwia siew kombinowany o wielkiej precyzji. Zastosowany układ dozujący Fenix III z napędem elektrycznym zapewnia dużą wydajność nawożenia oraz umożliwia pracę z dużą prędkością. System sterujący układem dozującym FH 2200 współpracuje z systemem Väderstad E-Control wykorzystującym tablet iPad lub terminalem ISOBUS.

Pełna kontrola pod Twoimi palcami

Układ sterowania Väderstad E-Control oparty na tablecie iPad bezprzewodowo dostarcza informacje o każdym ziarniaku przemieszczającym się od układu dozującego do bruzdy nasiennej. Uzyskujemy dane odnośnie jakości siewu, pominięć, podwójnie wysianych, odległości w rzędzie i dawki siewu. Wykorzystując E-Control można zdalnie konfigurować i kalibrować maszynę, jak również łatwo kontrolować w czasie rzeczywistym. Aktualizacja oprogramowania odbywa się szybko i łatwo, co pozwala na korzystanie z najnowszych modyfikacji i udogodnień oprogramowania w krótkim czasie po ich wdrożeniu.