Siewniki

Vaderstad Tempo R 4-6

Tempo R 12-18 to naczepiany na TUZ ciągnika siewnik punktowy o sztywnej ramie, przeznaczony do prowadzenia siewu z dużą prędkością. Ma 12 albo 18 sekcji wysiewających, a w wyposażeniu dodatkowym oferujemy wysiew nawozu. Ponieważ odstępy między sekcjami można łatwo zmieniać, ta sama maszyna pozwala wysiewać różne rośliny, co poszerza zakres zastosowań. Ponieważ siewnik naczepia się na TUZ, uzyskano doskonałą zwrotność maszyny, a tym samym krótkie uwrocia.

Zapytaj o cenę
siewnik punktowy vaderstad tempo r 4-6

Więcej o Tempo R 4-6

Siewnik Tempo wprowadzony na rynek przez firmę Väderstad to maszyna najnowszej generacji służąca do prowadzenia siewu precyzyjnego z dużą prędkością. Siewnik ten zapewnia bezkonkurencyjną precyzję przy dwukrotnie wyższej prędkości w porównaniu z siewem przy użyciu tradycyjnych siewników punktowych. Tempo sprawdzi się doskonale we wszelkich warunkach – w systemie uprawy uproszczonej czy w tradycyjnym systemie orkowym. Tempo to gwarancja wyrównanych wschodów, czyli zapewnienie najlepszych warunków rozwoju roślin.

Jedna maszyna do siewu wielu roślin

Ramę siewnika Tempo R zaprojektowano tak, aby łatwo można ustawić wybraną odległość między sekcjami wysiewającymi oraz liczbę tych sekcji, także nieparzystą. W Tempo R 18 odległość miedzy sekcjami wynosi 450 mm, a w modelu z dwunastoma sekcjami można ją ustawić w zakresie od 700 mm do 800 mm. Dostosowanie maszyny do wymagań różnych roślin pozwala obsiać więcej hektarów w sezonie, a tym samym obniżyć koszty.

Koła transportowe do szerszych modeli

Do siewników Tempo R 12 i Tempo R 18 w wyposażeniu dodatkowym oferujemy koła transportowe oraz dyszel. Takie rozwiązanie ułatwia transport między polami pomimo znacznej szerokości roboczej tych maszyn. Szerokość transportowa wynosi wtedy niecałe 3 m.

Pełna kontrola pod Twoimi palcami

Układ sterowania Väderstad E-Control oparty na tablecie iPad bezprzewodowo dostarcza informacje o każdym ziarniaku przemieszczającym się od układu dozującego do bruzdy nasiennej. Uzyskujemy dane odnośnie jakości siewu, pominięć, podwójnie wysianych, odległości w rzędzie i dawki siewu. Wykorzystując E-Control można zdalnie konfigurować i kalibrować maszynę, jak również łatwo kontrolować w czasie rzeczywistym. Aktualizacja oprogramowania odbywa się szybko i łatwo, co pozwala na korzystanie z najnowszych modyfikacji i udogodnień oprogramowania w krótkim czasie po ich wdrożeniu.