Siewniki

Vaderstad Spirit 400C/S

Spirit 400 to pneumatyczny agregat uprawowo-siewny o szerokości roboczej 4 m. Maszyny te oferujemy albo w wersji przeznaczonej wyłącznie do siewu nasion (model Spirit 400S) albo w wersji służącej do siewu kombinowanego (model Spirit 400C). Solidna rama gwarantuje bardzo długą żywotność maszyny, a wielka precyzja dozowania materiału siewnego i nawozu oraz zbiornik nasienny o dużej pojemności zapewniają imponujące wyniki uprawy i siewu.

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad spirit 400c/s

Więcej o Spirit 400C/S

Agregat uprawowo- siewny Spirit z pneumatycznym systemem dozowania nasion, doprawia powierzchnię pola, konsoliduje, wysiewa dociska glebę nad wysianymi nasionami w jednym przejeździe. Jego główne zadanie to zapewnienie imponującej precyzji siewu przy dużej prędkości przejazdu. Dzięki indywidualnej regulacji głębokości rzędu, Spirit zawsze umieszcza nasiona na zadanej głębokości siewu. Rezultatem są wyrównane wschody na całym polu.

Precyzyjne dozowanie nasion i nawozu

Układ dozujący Fenix II zapewnia precyzyjne odmierzanie materiału siewnego i nawozu, a przy tym doskonałą wydajność. W agregacie Spirit 400C do siewu kombinowanego nasiona i nawóz są dozowane przez dwa układy Fenix działające niezależnie od siebie. Układ Fenix II jest napędzany silnikiem elektrycznym o dużej mocy, toteż Spirit 400C może dozować aż do 500 kg nawozu na hektar przy prędkości przejazdu wynoszącej 15 km/h.

Duży zbiornik nasienny – gwarancja dużej wydajności

Aby umożliwić maksymalną efektywność czasu spędzanego na polu, agregaty Spirit wyposażono w zbiorniki nasienne o dużej pojemności – 3740 litrów w przypadku maszyny stosowanej tylko do siewu nasion oraz 3900 litrów w modelu do siewu kombinowanego.Zastosowanie dużego otworu zasypowego z plandeką, którą operator zwija i rozwija, stojąc na ziemi, sprawia, że napełnianie zbiornika przebiega bardzo łatwo.Nasi inżynierowie zaprojektowali maszynę w taki sposób, aby dostęp do wszystkich układów i podzespołów agregatu był swobodny. W agregacie Spirit 400C do siewu kombinowanego zastosowano konstrukcję pozwalającą wykorzystywać opracowany w Väderstad system FIX, w którym nawóz zostaje umieszczony w 5-centymetrowych pasach odległych od siebie o 125 mm. Nawóz nigdy nie styka się bezpośrednio z nasionami, co zabezpiecza je przed uszkodzeniem.

 

Szeroki wybór

Zobacz inne siewniki Vaderstad i maszyny z naszej oferty