Siewniki

Vaderstad Spirit R 300S

Spirit R 300S agregat uprawowo-siewny z pneumatycznym dozowaniem nasion o szerokości roboczej wynoszącej 3 m. Agregat Spirit R 300S ma wszystkie zalety zwinnej maszyny, a jednocześnie zastosowano w nim najnowsze rozwiązania techniczne z większych modeli, dzięki którym zapewnia precyzję uprawy i siewu. Wydajność, precyzja, prostota obsługi i niezawodność na polu gwarantują wiele korzyści.

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad spirit r 300s

Więcej o Spirit R 300S

Agregat uprawowo- siewny Spirit z pneumatycznym systemem dozowania nasion, doprawia powierzchnię pola, konsoliduje, wysiewa i dociska glebę nad wysianymi nasionami w jednym przejeździe. Jego główne zadanie to zapewnienie imponującej precyzji siewu przy dużej prędkości przejazdu. Dzięki indywidualnej regulacji głębokości rzędu, Spirit zawsze umieszcza nasiona na zadanej głębokości siewu. Rezultatem są wyrównane wschody na całym polu.

Precyzyjny układ dozujący najnowszej generacji

W agregacie Spirit R zastosowano prosty w obsłudze układ dozujący Fenix III. Materiał siewny można dozować w szerokim zakresie dawek, już od 1kg na hektar do bardzo dużych wartości. Sprawność układu dozującego nigdy nie ograniczy wydajności tego agregatu.Do istotnych cech Fenix III należy wałek dozujący wykonany z elastycznego materiału, który uszczelnia ten układ, a dzięki temu zmniejsza ilość wymaganego powietrza, co wpływa na oszczędność paliwa. Precyzja dozowania nasion zapewnia wyrównane wschody na całym polu.

Duży zbiornik nasienny

Zastosowaliśmy zbiornik z tworzywa sztucznego o pojemności 2800 litrów, w którym duży otwór zasypowy znajdujący się na niewielkiej wysokości. Agregat wyposażono w podest umieszczony obok zbiornika, aby ułatwić dostęp podczas napełniania. Zintegrowaną dmuchawę umieszczono na dużej wysokości, aby zmniejszyć ilość dostającego się do niej pyłu i zwiększyć tym samym dokładność siewu.

Aktywny nacisk na redlice

Agregaty Spirit R 300S wyposażono w układ aktywnie dostosowujący nacisk wywierany na redlice. Dzięki temu zagwarantowano imponującą precyzję siewu. W układzie hydraulicznym zastosowano czujniki, które natychmiast wykrywają, że maszyna znalazła się na wzniesieniu albo w zagłębieniu.

Szeroki wybór

Zobacz inne siewniki Vaderstad i maszyny z naszej oferty