Siewniki

Vaderstad Spirit 600-900C

Spirit 600-900C to agregat uprawowo-siewny z pneumatycznym systemem dozowaniem zarówno nasion jak i nawozu, oferowany w wersjach o szerokości roboczej wynoszącej 6 m, 8 m oraz 9 m. Maszynę wyposażono w duży zbiornik o pojemności 5000 litrów, zaprojektowany tak, by napełnianie było łatwe i bezproblemowe. Duża pojemność zbiornika to rzadsze napełnianie co przekłada się na dużą wydajność. Maszyny Spirit 600-900C to uniwersalne agregaty uprawowo-siewne charakteryzujące się precyzją uprawy narzędziami przednimi.

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad spirit 600-900c

Więcej o Spirit 600-900C

Agregat uprawowo- siewny Spirit z pneumatycznym systemem dozowania nasion, doprawia powierzchnię pola, konsoliduje, wysiewa dociska glebę nad wysianymi nasionami w jednym przejeździe. Jego główne zadanie to zapewnienie imponującej precyzji siewu przy dużej prędkości przejazdu. Dzięki indywidualnej regulacji głębokości rzędu, Spirit zawsze umieszcza nasiona na zadanej głębokości siewu. Rezultatem są wyrównane wschody na całym polu.

Dozowanie nasion z wielką precyzją

Agregaty Spirit 600-900C wyposażono w dwa układy dozujące Fenix II cechujące się wielką precyzją, które przekładają się na stabilne i wyrównane wschody. Potężną zintegrowaną ze zbiornikiem dmuchawę umieszczono na znacznej wysokości, co pozwoliło maksymalnie zredukować ilość dostającego się do niej pyłu, a tym samym zwiększyć precyzję siewu.Aby zapewnić optymalne dla danego rodzaju nasion i nawozu ciśnienie powietrza, przepływy są precyzyjnie kontrolowane za pomocą systemu AirBalance.

Dozowanie nawozu

Nawóz jest dozowany za pomocą żmijki znajdującej się przed zbiornikiem. Mocny silnik hydrauliczny gwarantuje nieograniczoną wydajność układu dozującego nawóz. Za pomocą przegrody umieszczonej w zbiorniku łatwo można zmienić proporcje części przeznaczonej na materiał siewny i nawóz. Gdy jest to konieczne, cały zbiornik można wykorzystać do siewu nasion. Aktywny nacisk na redlice i sekcje boczne
W układzie hydraulicznym zastosowano czujniki, które natychmiast reagują na zmianę ukształtowania pola lub warunków glebowych. Dzięki temu nacisk wywierany na redlice i sekcje boczne zawsze pozostaje zgodny z początkowo ustawioną wartością, nie ulega zmianie z powodu nierówności pola.