Ciągniki John Deere – seria 8RX

Szeroki wybór

Ciągniki John Deere – seria 8RX

W wymagającym terenie o dużym nachyleniu, na trudnych typach gleby, podczas ciężkich prac uprawowych ciągniki gąsienicowe z serii 8RX są niezastąpione.

John Deere 8RX – moc i wydajność w najtrudniejszych warunkach

Sześciocylindrowe silniki John Deere PowerTech™ o pojemności skokowej 9 l, dzięki systemowi IPM oddają do dyspozycji operatora od 357 do 458 KM mocy maksymalnej. W serii 8RX o masie wysyłkowej wynoszącej 18,7 t dostępne są dwie przekładnie. Zaprojektowana z myślą o największej wydajności w pracach polowych mechaniczna przekładnia e23™, łączy w sobie zalety przekładni mechanicznej z łatwością obsługi przekładni bezstopniowej. Układ zarządzania wydajnością Efficiency Manager™ pozwala na ustawienie prędkości pracy i optymalnych obrotów silnika co pomaga optymalizować spalanie, poprzez automatyczne zmienianie biegów. Opcjonalnie można zastosować bezstopniową przekładnię AutoPowr™. Dzięki niej, za pomocą jednej dźwigni, bez użycia sprzęgła można płynnie przyspieszyć do maksymalnej prędkości. Gdy ustawimy żądaną prędkość, przekładnia będzie ją automatycznie utrzymywać, reagując na zmieniające się obciążenie.
Zastosowanie gąsienic sprawia, że powierzchnia kontaktu ciągnika z podłożem może wynosić aż 4,57m². Pozwala to na zachowanie przyczepności w każdych warunkach i chroni glebę. Zwiększona przyczepność sprawia, że ciągniki gąsienicowe zużywają mniej paliwa i są bardziej wydajne.

Chroń glebę dzięki ciągnikom z serii 8RX

Z zastosowania gąsienic wynikają także korzyści dla gleby, na której pracują ciągniki 8RX. Oczywista chęć maksymalnego wykorzystania możliwości ciągnika, przekładająca się na opłacalność inwestycji w dużą maszynę, może skutkować wjazdem na pole w nieodpowiednim czasie, choćby gdy gleba jest zbyt mokra. Przykładem może być wiosenne nawożenie, czy jesienne zbiory buraków cukrowych. W takich sytuacjach ryzyko wyrządzenia szkód wynikających z ugniatania gleby znacząco wzrasta. Czterogąsienicowe ciągniki 8RX, dzięki dużej powierzchni styku z podłożem, pomagają chronić glebę przed niedostateczną dystrybucją wody i składników pokarmowych oraz niskim poziomem napowietrzenia, wynikającym ze zmniejszenia liczby dużych porów. Efektem nadmiernego ugniatania gleby są między innymi pogorszone warunki do wzrostu korzeni roślin uprawnych, co oczywiście negatywnie wpływa na ich zdrowotność i plonowanie.

8RX – komfort na gąsienicach

Inżynierowie projektujący ciągniki serii 8RX nie zapomnieli także o operatorach spędzających w tych maszynach wiele godzin dziennie. Dlatego przestronna i doskonale zaprojektowana kabina gwarantuje kierowcy niezrównany komfort pracy. Jest w niej cicho, a do dyspozycji operatora jest lodówka, bezprzewodowo współpracujące z telefonem radio z dotykowym wyświetlaczem. Nowoczesne systemy sterowania jak choćby joystick CommandPRO™ gwarantują pełną kontrolę nad ciągnikiem.

Zainteresowany?

Jesteś zainteresowany? Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na pytania.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Zadzwoń +48 664 144 575 Napisz maszyny@agro-siec.pl Odwiedź nas

ul. Magazynowa 2
86-200 Chełmno